Tuesday, 24 May , 2022
امروز : سه شنبه, ۳ خرداد , ۱۴۰۱ - 23 شوال 1443
شناسه خبر : 16487
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۷:۲۱ |
در دیدار با فرستاده ویژه پوتین

قدردانی اسد از حمایت روسیه در مبارزه با «تروریسم»

رئیس جمهور سوریه با فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه و هیئت همراه وی دیدار وطی آن از تلاش‌های رئیس جمهور روسیه و مقامات این کشور برای توسعه روابط دوجانبه بین دو کشور و حمایت از مردم سوریه در جنگ علیه تروریسم قدردانی کرد. بشار اسد از الکساندر لاورنتیف، فرستاده ویژه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه […]

قدردانی اسد از حمایت روسیه در مبارزه با «تروریسم»

رئیس جمهور سوریه با فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه و هیئت همراه وی دیدار وطی آن از تلاش‌های رئیس جمهور روسیه و مقامات این کشور برای توسعه روابط دوجانبه بین دو کشور و حمایت از مردم سوریه در جنگ علیه تروریسم قدردانی کرد.

بشار اسد از الکساندر لاورنتیف، فرستاده ویژه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به سوریه استقبال کرد.

در جریان این دیدار دو طرف آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی و مسائل سیاسی مورد توجه دوکشور را بررسی کردند.

آنها همچنین زمینه‌های همکاری دوجانبه بین روسیه و سوریه و پیامدهای مثبت این همکاری‌ها در پیروزی‌های به دست آمده علیه تروریسم و همینطور بازگشت امنیت و ثبات به اکثر مناطق سوریه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

بشار اسد تاکید کرد: فشارهای غرب بر روسیه در بسیاری از موارد، واکنشی به نقش مهم و موثر روسیه در عرصه بین المللی و دفاع این کشور از حقوق بین الملل و ایستادگی آن در مقابل غیراخلاقی های کشورهای غربی است.

وی ادامه داد سیاست‌های برخی کشورهای غربی در راستای ایجاد هرج و مرج با هدف کنترل بر سایر کشورها و اراده مردمان‌شان است.

اسد همچنین از تلاش‌های رئیس جمهور روسیه و مقامات این کشور در سطوح مختلف برای توسعه روابط دوجانبه بین دو کشور و حمایت از مردم سوریه در جنگ علیه تروریسم قدردانی کرد.

فرستاده ویژه پوتین تأکید کرد که فدراسیون روسیه اهمیت ویژه‌ای برای توسعه روابط با سوریه به صورت مستمر، تقویت همکاری بین نهادهای دو طرف و حمایت از مردم سوریه قائل است.

لاورنتیف اظهار داشت: روسیه از نشانه‌های بازگشت سوریه به معادلات سیاسی منطقه‌ای و عربی که در نتیجه پیروزی‌های این کشور علیه تروریسم صورت گرفته،‌ خرسند است.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.