Tuesday, 18 January , 2022
امروز : سه شنبه, ۲۸ دی , ۱۴۰۰ - 15 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 15919
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۰۴ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۹ |
نماینده دائم سابق ایران نزد سازمان های بین‌المللی

«آژانس» را مقصر درز اطلاعات محرمانه خود می‌دانیم

نماینده دائم سابق ایران نزد سازمان های بین‌المللی اعلام کرد: اگر اطلاعات محرمانه ما به بیرون درز کند، در وهله اول ما آژانس را مقصر می‌دانیم. اطلاعات را آژانس جمع‌آوری می‌کند نه کشورهای عضو آن. آژانس باید در دبیرخانه خود ترتیباتی را اتخاذ کند که اطلاعات محرمانه کشورها در امنیت باشد. کاظم غریب‌آبادی گفت : […]

«آژانس» را مقصر درز اطلاعات محرمانه خود می‌دانیم

نماینده دائم سابق ایران نزد سازمان های بین‌المللی اعلام کرد: اگر اطلاعات محرمانه ما به بیرون درز کند، در وهله اول ما آژانس را مقصر می‌دانیم. اطلاعات را آژانس جمع‌آوری می‌کند نه کشورهای عضو آن. آژانس باید در دبیرخانه خود ترتیباتی را اتخاذ کند که اطلاعات محرمانه کشورها در امنیت باشد.

کاظم غریب‌آبادی گفت : طرف ما کشورهای عضو در نشت اطلاعات نیستند، بلکه آژانس است و این یک مطالبه جدی و اساسی ما از آژانس بین المللی انرژی اتمی بوده، هست و خواهد بود.

وقتی رسماً این احراز شود که بازرسان آژانس اطلاعات را لو داده‌اند، این حق آن کشور است که تصمیم بگیرد چه اقدام اصلاحی را انجام دهد. کشوری مانند ایران که سطح وسیعی از بازرسی‌ها را دریافت می‌کند، در قبال چنین اقداماتی دست بسته نیست و ضرورتأ منتظر نمی‌ماند که با آژانس توافق کند چه اقدام اصلاحی را تعریف کند.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.