Sunday, 23 January , 2022
امروز : یکشنبه, ۳ بهمن , ۱۴۰۰ - 20 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 15887
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۰۴ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۸ |
قوانین جدید طالبان

پخش موسیقی در خودرو ممنوع است

طالبان پخش موسیقی در داخل خودروها و همچنین سوار کردن زنان بی‌حجاب را ممنوع اعلام کرد. خبرگزاری کابل در صفحه توییتر خود نوشت: «وزارت امر به معروف و نهی از منکر در کابل به رانندگان توصیه کتبی کرده که از پخش موسیقی خودداری کنند و زنان بی‌حجاب را سوار نکنند». طالبان در بیانیه‌ای که در […]

پخش موسیقی در خودرو ممنوع است

طالبان پخش موسیقی در داخل خودروها و همچنین سوار کردن زنان بی‌حجاب را ممنوع اعلام کرد.

خبرگزاری کابل در صفحه توییتر خود نوشت: «وزارت امر به معروف و نهی از منکر در کابل به رانندگان توصیه کتبی کرده که از پخش موسیقی خودداری کنند و زنان بی‌حجاب را سوار نکنند».

طالبان در بیانیه‌ای که در رسانه‌های محلی منتشر شده است، اعلام کرد که «مسؤولان وزارت ارشاد اسلامی در دیدار با نمایندگان آرایشگاه‌های مردانه شهر لشکرگاه مرکز استان هلمند کشور افغانستان توصیه کرده‌اند که از حالت دادن به موها و تراشیدن ریش‌ها خودداری کنند».

پیشتر روزنامه اطلاعات افغانستان گزارش داده بود که طالبان وزارت امور زنان در افغانستان را لغو کرده و «وزارت امر به معروف و نهی از منکر» را جایگزین کرده است.

«سهیل شاهین» سخنگوی طالبان پیش از این اعلام کرده بود که زنان محجبه در افغانستان قادر به تحصیل و کار خواهند بود و اظهارات آمریکا مبنی بر اینکه زنان بی‌حجاب باید اجازه تحصیل داشته باشند، تلاشی برای تغییر فرهنگ این کشور است.

شاهین به «فاکس نیوز» گفت: «حقوق زنان رعایت خواهد شد و آنها هیچ مشکلی برای تحصیل و کار نخواهند داشت؛ اما ما [افغانستان و ایالات متحده] نباید تلاش کنیم تا فرهنگ دیگری را تغییر دهیم. اظهارات شما مبنی بر اینکه زنان بی‌حجاب باید امکان تحصیل داشته باشند، تلاشی برای تغییر فرهنگ است».

از سوی دیگر هزاران افغانستانی در قندهار برای باریدن باران دعا کردند و هبت الله آخوندزاده رهبر طالبان پس از نماز پیامی را برای مردم افغانستان فرستاد.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.