Friday, 21 January , 2022
امروز : جمعه, ۱ بهمن , ۱۴۰۰ - 18 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 15743
  پرینتخانه » اخبار روز, جامعه تاریخ انتشار : ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۱ |

سالانه ۴۰۰۰۰۰ ایرانی دچار سوختگی می‌شوند

رییس مرکز مدیریت پیوند و امور بیماری‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار نفر در کشور سالانه دچار درجات مختلفی از سوختگی می‌شوند. مهدی شادنوش افزود: افرادی که دچار هوشیاری کمتری هستند و نیز اطفال، سالمندان و مبتلایان به آلزایمر بیشتر دچار سوختگی می‌شوند و میزان سوختگی در کشور بالاتر […]

سالانه ۴۰۰۰۰۰ ایرانی دچار سوختگی می‌شوند

رییس مرکز مدیریت پیوند و امور بیماری‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار نفر در کشور سالانه دچار درجات مختلفی از سوختگی می‌شوند.

مهدی شادنوش افزود: افرادی که دچار هوشیاری کمتری هستند و نیز اطفال، سالمندان و مبتلایان به آلزایمر بیشتر دچار سوختگی می‌شوند و میزان سوختگی در کشور بالاتر از کشورهای همجوار است.

وی اظهار داشت: سوختگی از مواردی است که آسیب جسمی و روحی به فرد وارد می‌کند و مشکلاتی زیادی را بوجود می‌آورد.

شادنوش تصریح کرد: سوختگی الکتریکال حائز اهمیت است و بخش‌های مختلف کشور شامل تولید کنندگان لوازم برقی، شهرداری‌ها و سازمان نظام مهندسی باید به مسائل ایمنی برای جلوگیری از سوختگی توجه کنند، زیرا تعداد زیادی چشم بر اثر سوختگی تخلیه می‌شوند.

وی اظهار داشت: بیماران سوختگی نیازمند محیط‌های استریل و درمان‌های پیچیده هستند و تحریم ها نیز باعث شده از لحاظ تجهیزات، پانسمان های اختصاصی، لباس‌های سوختگی و غیره کمبود داشته باشیم.

به گفته شادنوش، در حال حاضر ۱۱ بیمارستان در کشور دارای بخش سوختگی هستند و افرادی که دچار این مسئله می‌شوند وقتی عفونت زخم آنها بیشتر می شود به مراکز درمانی مراجعه می کنند.

شادنوش تاکید کرد: در حوزه اطلاع رسانی و آموزش عمومی مشکل داریم باید بحث وجود بخاری غیر استاندارد و نفتی در مدارس پیگیری شود.

وی ادامه داد: باید به مردم در زمینه سوختگی هشدار داده شود و آموزش همگانی در این زمینه بسیار حائز اهمیت است.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.