Sunday, 23 January , 2022
امروز : یکشنبه, ۳ بهمن , ۱۴۰۰ - 20 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 15262
  پرینتخانه » سیاست, وقایع اتفاقیه تاریخ انتشار : ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۵ |

نماینده روسیه در مذاکرات وین: ایرانی‌ها تحت فشار مقاومت می‌کنند

نماینده روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین می‌گوید تهدیدات ایالات متحده علیه ایران به مذاکرات هسته‌ای آتی آسیب می‌زند. اظهارات میخائيل اولیانوف پس از تهدید ایران توسط آمریکا بیان می‌شود. آمریکا تهدید کرده است اگر ایران همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را بهبود نبخشد، تنش‌های دیپلماتیک با تهران شدت خواهد یافت. نماینده روسیه در […]

نماینده روسیه در مذاکرات وین: ایرانی‌ها تحت فشار مقاومت می‌کنند

نماینده روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین می‌گوید تهدیدات ایالات متحده علیه ایران به مذاکرات هسته‌ای آتی آسیب می‌زند.

اظهارات میخائيل اولیانوف پس از تهدید ایران توسط آمریکا بیان می‌شود. آمریکا تهدید کرده است اگر ایران همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را بهبود نبخشد، تنش‌های دیپلماتیک با تهران شدت خواهد یافت.

نماینده روسیه در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در آستانه آغاز مذاکرات هسته‌ای در وین در نشست خبری مشترک با همتای چینی خود گفت: «من معتقدم این‌گونه اظهارنظرها نشان می‌دهد همتایان آمریکایی ما در حال از دست دادن صبر خود هستند اما ما بر این باوریم که باید احساسات خود را در این شرایط کنترل کنیم.»

ایالات متحده آمریکا روز پنجشنبه تهدید کرده بود که اگر ایران دست‌کم یکی از چندین مناقشه‌ای را که با آژانس دارد، مدیریت نکند، تنش‌ها با تهران افزایش خواهد یافت. مقام‌های آمریکایی همچنین تاکید ویژه‌ای روی عدم نصب دوربین‌های نظارتی آژانس در مرکز ساخت سانتریفیوژهای ایران در کرج دارند که در یک حمله خرابکارانه آسیب دیده است.

اولیانوف که به عنوان نماینده روسیه در مذاکرات وین نیز حضور داشته همچنین بیانیه هیئت آمریکایی را غیر مفید خواند و افزود: «ما از چنین اظهارنظرهایی استقبال نمی‌کنیم. آمریکایی‌ها برای مدت طولانی با ایرانی‌ها مذاکره نکرده‌اند و شاید به همین دلیل فراموش کرده‌اند که ایرانیان تحت فشار کاری را انجام نمی‌دهند. اگر آنها را تحت فشار بگذارید، مقاومت خواهند کرد.»

بعد از بیش از ۵ ماه توقف مذاکرات هسته‌ای میان ایران و ۴+۱ بالاخره دولت ابراهیم رئيسی پذیرفته که بار دیگر به گفتگوها باز گردد و قرار است از روی ۸ آذر/ ۲۹ نوامبر مذاکرات بر سر توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ از سر گرفته شود.

تهران می‌گوید مواضع ایران در بازگشت به پای میز مذاکرات وین برای احیای برجام صریح و کاملا روش است و تمام تحریم‌های آمریکا نه تنها باید به صورت یکجا برداشته شود بلکه باید قابل راستی آزمایی نیز باشد.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.