Sunday, 3 July , 2022
امروز : یکشنبه, ۱۲ تیر , ۱۴۰۱ - 4 ذو الحجة 1443
شناسه خبر : 15068
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۰ |
فرمانده کل سپاه پاسداران

امریکا ۹۰ میلیون بی‌خانمان و گرسنه دارد

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمن می‌خواهد از حوادث و اشتباهات ما رویداد بسازد، این کشور غنی است، ما در محاصره هستیم و وقتی می‌خواهیم لبنان را از فشار اقتصادی درآوریم کشتی‌های ما را نمی‌توانند بزنند، این ایران است که آمریکا را مدیریت می‌کنند. سردار حسین سلامی همزمان با سالروز تأسیس بسیج دانشجویی و […]

امریکا ۹۰ میلیون بی‌خانمان و گرسنه دارد

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمن می‌خواهد از حوادث و اشتباهات ما رویداد بسازد، این کشور غنی است، ما در محاصره هستیم و وقتی می‌خواهیم لبنان را از فشار اقتصادی درآوریم کشتی‌های ما را نمی‌توانند بزنند، این ایران است که آمریکا را مدیریت می‌کنند.

سردار حسین سلامی همزمان با سالروز تأسیس بسیج دانشجویی و طلاب به فرمان حضرت امام خمینی (ره) در نشستی جمعی با دانشجویان و فرماندهان بسیج دانشجویی کشور که در اردوگاه فرهنگی تربیتی ثامن الائمه (ع) برگزار شد، اظهار کرد: خداراشاکرم که امروز در جمع بسیجیان و دانشجویان عزیز شرف حضور پیدا کردم، هفته بسیج مستضعفان و سالروز تشکیل این شجره طیبه مبارک که ریشه‌های آن در عمق احساس و ایمان ماست و شاخه‌های پر ثمر آن در آسمان اندیشه، اعتقاد، باور و آگاهی سیر می‌کند را تبریک می‌گویم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بابیان اینکه بسیج و ظهور آن یک نشانه از اعجاز ذهنی رهبر کبیر و بزرگ انقلاب اسلامی است، ادامه داد: ایشان با ژرف اندیشی و نگاهی ملکوتی آنچنان که به ابراهیم خداوند قدرت دیدن ملکوت (حقیقت خلقت آسمان و زمین) بخشید توانست به یک شاهکار بزرگ یعنی طلوع یک خورشید در سپهر انقلاب اسلامی یعنی بسیج مستضعفین دست بزند.

وی افزود: بعدها که زمان گذشت و حجم فاصله‌ها روشن و شکوه ما در سر قله‌های انقلاب اسلامی مشخص شد، فهمیدیم این خلاقیت و ذکاوت ذهنی چطور نهادی را روی زمین ایجاد کرد که فرمول گذر انقلاب از سختی‌ها بوده است، بسیج تشکلی است که تفکر، روحیه انقلاب و اندیشه انقلابی، دینی و اسلامی و شاکله این نظام را در خود متبلور می‌سازد، تشکلی بدون بعد، نامتناهی و بی کرانه با خاصیت نهایت ناپذیری هندسه فکری انقلاب در عرض و طول سیال این حقیقت عظیم می‌درخشد.

سردار سلامی بیان کرد: بسیج بی مرز و حصار است، در افقی پهناور حرکت می‌کند و مانند خورشید برای همه اهل زمین گرما بخش است و برای همه نور داشته و این چنین تشکلی در هیچ نقطه‌ای از عالم وجود ندارد، شاید تکرار ناپذیر باشد و به دلیل موقعیت خاص انقلاب ما فقط متعلق به این حالت از تفکر و اندیشه است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه میدان رشد بسیج سرزمین انقلاب است، ادامه داد: در این سرزمین است که این درخت رشد می‌کند و این یک واقعیت مسلم است که در این ۴۳ سال انقلاب این توفیق را داشته‌ایم تا نظاره‌گر تمام حوادث تلخ و شیرین و همه فراز و نشیب‌های سال‌های پر حماسه و حادثه بوده و آن را در میدان از نزدیک دیده باشیم.

وی اضافه کرد: ما از تاریخی تاریک بیرون آمدیم، از تاریخی که سلطه استعمار بر این سرزمین انجماد اندیشه ایجاد کرده بود و در تیرگی جهل و ظلمت جهالت مدرن زندگی می‌کردند، به خصوص در دهه‌های آخر منتهی به انقلاب که اندیشه غرب به تدریج در حال تبدیل شدن به یک مدل در کشور ما می‌شد و هویت ملی، اسلامی و دینی این ملت را غارت می‌کرد و اجازه تفکر پیرامون تفکر خود را نمی‌داد، ساختن سرنوشت در یک جامعه هنگامی اتفاق می‌افتد که رهبران یک جامعه منشأ تولید تفکر برای اداره آن باشند یعنی جایی که تفکر استراتژیک یا راهبردی وجود داشته باشند ملت بر سرنوشت خود حاکم است.

سردار سلامی با بیان اینکه در حاکمیت طاغوت ملت نهایت سطح اندیشه‌اش عملیات بود، ادامه داد: در مدیریت سه سطح تاکتیکی، عملیاتی و استراتژیک می‌بینید، سطح تاکتیکی بسیار سطحی است و سطح استراتژیک اساسی‌ترین سطح است و مسیر رسیدن اهداف را با استفاده از ظرفیت‌های موجود ممکن می‌سازد و سطح میانه عملیاتی است این سه سطح در تمام دنیا وجود دارد.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تشریح کرد: شما با فضای استدلال سر و کار دارید و اندیشه می‌ورزید پس این موضوعات برای شما مهم است، ایران فاقد سطح اندیشه‌ورزی استراتژیک بود و جداسازی میان جسم و ذهن را ایجاد می‌کرد تا با استفاده از ذهن منفصل در دور دست تفکرات جامعه را در دست بگیرد؛ این دقیقا در دوران پیش از انقلاب واقعیت داشت و ذهن ایرانی به ذهن ایرانی متصل نبود.

وی تبیین کرد: ایرانیان کارگذار چیزی بودند که غربی‌ها آن را بوجود آورده بودند و ما جزوی از نقشه سیاست گذاری غرب در جغرافیایی منفصل بودیم یعنی استقلال سیاسی نداشتیم، استقلال سیاسی یعنی یک کشور بتواند برای خود خط مشی تبیین کند نه اینکه کشوری دیگر برای او این مسیر را بسازد، اگر کشوری تحت تاثیر کشوری دیگر خط مشی خود را مشخص کند استقلال ندارد و ما دکترین ستون‌های دوگانه برای آمریکا بودیم هم ما هم عربستان سعودی، عربستان سعودی مانند امروز، آن موقع هم کشور قدرتمندی نبود.

سردار سلامی با بیان اینکه ایران به دلیل موقعیت ژئوپولتیک می‌توانست برای پیشبرد اهداف آمریکا در منطقه کمک کند، تکمیل کرد: در جنگ جهانی دوم به ایران پل پیروزی می‌گفتند، ایران بزرگ که صاحب تمدن در جهان بود تبدیل به پل پیروزی و ستون آمریکا شده بود، اما یک بعثت مانند بعثت اولیه اسلام که پیام آزادی و عدالت را به جهالت عرب می‌داد این کشور را از جهل و طاغوت نجات داد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اسلام آمد تا مدل بسازد و اندیشه اسلامی را به یک الگو تبدیل کند و انقلاب اسلامی مدل مدیریت جامعه در دین بود و دیگر با این الگو مسلمانان کشور به دست دشمن نمی‌دهند، این انقلاب و جنگ برای ساخت یک مدل در قالب کشور اسلامی بود، این جلو می‌رود و سرزمین‌های دیگر را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد و جلو می‌رود و تکرار می‌شود.

وی متذکر شد: هیچ موقعی نیست در این ۴۳ سال ما با دشمن از نظر فیزیکی یا ذهنی و روحی درگیر و در جنگ نباشیم، یکی از نظریه پردازان آمریکایی می‌گفت انقلاب اسلامی یک روح برای جهان بی روح بود، قدرتی که توانست تمام اروپای غربی را تحت سیطره قرار دهد و اقتصاد جهان را در دست داشت و دارد، اما امروز با ارتفاعی کمتر سطله‌دار است که این ارتفاع را انقلاب اسلامی کمتر کرده و آمریکا اکنون فاصله قدرتش با ما کم شده است، اما هنوز نیمی از قدرت نظامی جهان را دارد و نفوذ سیاسی او قالب است، اما نه مانند گذشته.

سردار سلامی با بیان اینکه آمریکایی‌ها در زمان مراحل اولیه حیات انقلاب آمدند تا آن را از پای درآورند، ادامه داد: آمریکایی‌ها می‌دانستند ایران قلبِ قلب زمین است و اگر موتور قدرت اینجا روشن شود قدرت آمریکا تضعیف شده و بدون داشتن انرژی، موقعیت، ژئوپولتیک و فرهنگ که همه در اینجاست نمی‌تواند قدرتمند شود.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: شوروی ۱۰۲ لشکر زرهی داشت و آمریکا، شوروی، اروپا و اعراب همه آمدند و هشت سال روی ما متمرکز شده بودند ما در اوج نابرابری مقابل آن‌ها جنگیدیم، این سپاه آن روز بسیار کوچک‌تر و قلیل از از امروز بود و امروز شما یک چهره جهانی از قدرت می‌بینید، اما آن روزهای اول شکل گیری بودیم و باید می‌جنگیدیم.

وی اضافه کرد: باید رزمندگان ما از بشکه‌های انفجاری، سیم خاردار و رگبار و باران آتش که مرگ در آن قطعی بود می‌گذشتند و جبهه را باز می‌کردند، اینگونه اسلام شکل گرفت و اسلام اکنون قدرت آفرید و حاکمیت ایجاد و با قدرت‌ها دست و پنجه نرم کرد، فراتر از اعجاز و تصورات ذهن است و اتفاقات قابل توصیف نیست.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: بسیجیان مانند شما در جنگ درس را کنار گذاشتند و در جبهه شهید شدند، صندلی آن‌ها خالی ماند تا بتوانیم در امینت پای درس بنشینیم، ۴۰ هزار آمریکایی کشورما را اداره می‌کردند و امروز حتی یک آمریکایی در کشور نیست، برای آموزش قطب‌نما و توپ خانه باید سربازان ما به آمریکا می‌رفتند، شاه ما برای دیدن از پایگاه استراق سمع آمریکا به آنجا رفت و او را راه ندادند.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه خیلی‌ها تاریخ این انقلاب را نمی‌دادند، تکمیل کرد: امروز شما عزیز هستید و از اسلامی سخن می‌گویید که یک قدرت جهانی است و در تحریم و صبر در عالم معتبر است؛ رهبری بزرگ‌ترین سرمایه ما است که توانست ما را از دشمنان فاصله اندازد، پیش از این آمریکایی‌ها از راه دور در این کشور سیاست گذاری می‌کردند و نفع می‌بردند، اما مدیریت رهبران ما این عادت و شیوه را برانداختند.

وی تاکید کرد: بدانید که ما در آن شرایط بزرگ شدیم، رهبران ما تمرکز دشمن را از مراکز راهبردی دور و در سرزمین‌های دور و نزدیک قدرت سازی کرده روحیه بسیجی را در جوانان سوریه، لبنان، عراق، یمن و افغانستان ایجاد کردند و امروز آمریکا ۷۵۰ پایگاه در ۸۳ کشور دارد و امپراطوری‌ها هر زمان به وسعت زیادی رسیدند فرو پاشیدند، سه دلیل برای برهمپاشی قدرت کشورها وجود دارد، اول وسعت بیش از اندازه سرزمین بود.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: وقتی از ۸ تریلیون دلار هزینه آمریکا در منطقه سخن می‌گوییم یعنی چندین سال فروش نفت کشور عراق و این یک کشور را نابود می‌کند، هنر انقلاب این است که به گونه‌ای عمل می‌کند تا دشمن ساختار خود را تغییر دهد، مجبور شد با تمام دنیا بجنگد و در سوریه انتشار تروریسم بدهد و فرصت برای ایجاد ساختارهای اصلی انقلاب را برای ما ایجاد کند.

فرمانده سپاه پاسداران با اشاره به اینکه وقتی آمریکایی‌ها منطقه را ترک می‌کنند و می‌گویند به‌زودی برمی‌گردیم، چه کسی جای آن‌ها را پر می‌کنند؟ ادامه داد: خود آمریکایی‌ها کلمه‌های افسردگی بزرگ و پوسیدگی بزرگ را درست کردند، ببینید امروز چه بر سر جوانان می‌آید که سالانه ۴۰ هزار جوان در آن کشور خودکشی می‌کنند.

وی ابراز کرد: به طوری ساختارهای ما همه گیر می‌شود که دشمن زمین‌گیر شده و قدرت جنگ را از او می‌گیرد و این مدیریت قدرت است که رهبر ما انجام می‌دهد، رهبری و مردم می‌ایستند و دشمن ناکام می‌شود آنچه که ما در فضای تحریم ساختیم هرگز پیش از آن نساختیم، امروز ۴۰ میلیون بی خانمان در آمریکا کارتن خوابی می‌کنند و با ۷۰۰ میلیارد دلار هزینه نظامی سالانه و با بیش از ۱۴ تریلیون دلار تولید ناخالص داخلی ۵۰ میلیون گرسنه دارد!

سردار سلامی با بیان اینکه کشور ما از نرخ رشد بالایی برخوردار است، ادامه داد: هرچند کشورمان بزرگ است، اما شکوه کشور به عظمت و مساحت ذهنی است، کسانی که پهباد و ماهواره به هوا می‌فرستند، پالایشگاه، نیروگاه، ژیروسکوپ دقیق، بالگرد، موشک بالستیک با دقت و هواپیما می‌سازند، آن‌ها شما هستید و با اعتماد به نفس جلو بروید خیلی‌ها به دنبال این هستند که پادشاه ذلیل ایران را آن‌ها که در دنیا محترم نبودند و قراردادهای ننگین امضا کردند را تطهیر کنند.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: دشمن می‌خواهد کسی را که مشروب خانه را بیش از کتابخانه می‌ساخت تطهیر کند، رهبران ما محشر به پا کردند و ما آوارگی ملت را در دفاع از ارزش‌هایشان دیده‌ایم و ممکن است با یک اشتباه ملت، کشور از جغرافیای سیاسی دنیا هجرت کند و این مشعل آگاهی مهم است، شما دانشجویان معشل پر فروز آگاهی هستید آن‌ها که ماهواره به هوا فرستادند و ترور شدند بسیجی بودند.

وی تبیین کرد: تفکر بسیجی ما را سربلند کرده است و باعث شده است ما از هیچ قدرتی نترسیم، تقابل جوانان ما را با آمریکایی‌ها بارها دیده‌اید، این کشور در دستان شماست و ما داریم می‌رویم، بایستید و ارزش‌های بوجود آمده را حفظ کنید، دشمنان ما دارو و غذا را هم به روی کودکان نازنین بسته‌اند تا مردم ما را فلج کنند، مواظب باشید در بازی روانی آن‌ها قرار نگیریم.

سردار سلامی با بیان اینکه دانشگاه‌ها رفته رفته باز می‌شوند و امروز دشمن استراتژی خود را روی زمین نگذاشته بلکه روی فرد گذاشته است پس با همه دانشجویان با زبان نرم صحبت کنید، ادامه داد: دشمن می‌خواهد جهان را بگیرد، این جهان، جهان نزدیک شدن قاره گ‌ها به یکدیگر بدون تغییر فیزیکی جفرافیاست به طوری که تمام جوانان دارای سه خصوصیت باشند، اول عقاید مشترک آمریکایی است، دوم سبک زندگی غربی و سوم داشتن اطلاعات یکسان، این شاکله درونی انسان قرن ۲۱ از دید آمریکا است و باید با شناخت این سیاست از هویت خود دفاع کنیم.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمن می‌خواهد از حوادث و اشتباهات ما رویداد بسازند و چشم دیدن ما را ندارند، هیچ نگران نباشید این کشور غنی است، ما در محاصره هستیم و وقتی می‌خواهیم لبنان را از فشار اقتصادی درآوریم کشتی‌های ما را می‌خواهند، اما نمتیوانند هدف قرار دهند، این ایران است که آمریکا را مدیریت می‌کنند، با توکل به خدا در میدان باشید.

وی افزود: ما سختی‌های بزرگ را پشت سر گذاشتیم و سختی‌های بعدی را اگر چه بزرگتر، اما پشت سر خواهیم گذاشت، این شما هستید که به مردم عزت می‌بخشید و چراغ خانه‌ها را روشن می‌کنید، اما درس بخوانید چرا که شما هیچگاه متعلق به دوم شدن نیستید، همیشه باید اول باشید.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.