Friday, 24 June , 2022
امروز : جمعه, ۳ تیر , ۱۴۰۱ - 25 ذو القعدة 1443
شناسه خبر : 15030
  پرینتخانه » قـطـار اخـبـار, سیاست تاریخ انتشار : ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۴ |
با 6 کشته و زخمی

حماس مسئولیت «عملیات استشهادی» در اسرائیل را پذیرفت

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اعلام کرد، مجری «عملیات استشهادی» در قدس، "فادی ابو شخیدم"، از رهبران این جنبش از اردوگاه "شعفاط" بود.
حماس مسئولیت «عملیات استشهادی» در اسرائیل را پذیرفت

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اعلام کرد، مجری «عملیات استشهادی» در قدس، “فادی ابو شخیدم”، از رهبران این جنبش از اردوگاه “شعفاط” بود.

جنبش حماس با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، شهید ابو شخیدم در طول زندگی خود در شهر قدس به دعوت و جهاد پرداخت و سرتاسر این شهر و جای جای مسجد الاقصی به آن شهادت می‌دهد. وی امروز پس از نبرد قهرمانانه که در نتیجه آن چند تن از نیروهای رژیم صهیونیستی کشته و زخمی شدند، به شهادت رسید.

جنبش حماس تاکید کرد، این عملیات قهرمانانه حامل پیامی به رژیم صهیونیستی برای توقف تجاوز به اراضی و مقدسات فلسطینی است و اقدامات قلدرمآبانه علیه مسجدالاقصی، سلوان و الشیخ جراح بهایی به دنبال خواهد داشت.

در بیانیه مذکور همچنین آمده است، جهاد ملت فلسطین ادامه داشته و تمامی تصمیمات خصمانه‌ای که توسط کشورهای استعمارگر با هدف تقویت اشغالگری و بی‌توجهی به حقوق تاریخی آنها اتخاذ می‌شود، برایش اهمیتی ندارد.

این جنبش همچنین اعلام کرد، جنایت‌های رژیم اشغالگر بدون پاسخ باقی نخواهد ماند.

در همین راستا، دفتر اطلاع‌رسانی اسراء اعلام کرد، نیروهای رژیم صهیونیستی به مدرسه “الرشیدیه” در شهر قدس اشغالی یورش بردند، مدرسه‌ای که استاد فادی ابو شخیدم، مجری این عملیات در آن مدرسه فعالیت داشت.

در جریان این «عملیات استشهادی» در بخش قدیمی شهر قدس، چهار سرباز اسرائیلی زخمی و یکی از آنها کشته شدند.

طبق اعلام رادیو اسرائیلی از ۲ جوان فلسطینی مجری عملیات اولی توسط سربازان اسرائیلی در نزدیکی “باب السلسله” با گلوله به شهادت رسید و دومی که گفته شده قصد چاقو زدن را داشت، از صحنه متواری شد.

در همین رابطه، نیروهای پلیس اسرائیل امروز شماری از دانشجویان دروس شرعی در مسجدالاقصی را به منظور تحقیق و بازجویی احضار کردند و به مدرسه‌ای در قدس یورش بردند.

شاهدان عینی تاکید کردند، شماری از دانشجویان دروس شرعی در مسجدالاقصی تماس‌هایی از پلیس دریافت کردند و در جریان آن، آنها برای تحقیق و بازجویی احضار شدند.

در همین زمینه،پلیس اسرائیل از زخمی شدن یک شهرک‌نشین به ضرب چاقو در شهر اشغالی یافا خبر داد.

پلیس اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد که امروز گزارشی درباره زخمی شدن یک اسرائیلی ساکن شهر یافا به ضرب چاقوی فردی که هنوز هویتش مشخص نشده، دریافت کرده است.

در این بیانیه آمده که نیروهای پلیس بلافاصله پس از دریافت این گزارش راهی محل حادثه شده و مستقیما تحقیقات خود در این زمینه را آغاز کرده‌اند.

منابع عبری‌زبان گزارش دادند که فرد مجروح یک مرد مسن ۶۰ ساله است و جراحت وی چندان عمیق نیست.

در بیانیه پلیس گزارشی درباره انگیزه عملیاتی که با سلاح سرد صورت گرفته، منتشر نشده است.

 


 

برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.