Sunday, 3 July , 2022
امروز : یکشنبه, ۱۲ تیر , ۱۴۰۱ - 4 ذو الحجة 1443
شناسه خبر : 14998
  پرینتخانه » جامعه, وقایع اتفاقیه تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۷ |

هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره موج جدید کرونا در اروپا

در پی موج جدید شیوع کرونا، سازمان بهداشت جهانی از گسترش بیماری کووید۱۹ در اروپا ابراز نگرانی کرده است. دکتر هانس کلوگ، مدیر منطقه اروپا سازمان بهداشت جهانی هشدار داد اگر اقدام فوری نشود، ممکن است موج جدید به آمار ۵۰۰ هزار مورد مرگ تا ماه مارس منجر شود. دکتر کلوگ می‌گوید که اقداماتی مانند […]

هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره موج جدید کرونا در اروپا

در پی موج جدید شیوع کرونا، سازمان بهداشت جهانی از گسترش بیماری کووید۱۹ در اروپا ابراز نگرانی کرده است.

دکتر هانس کلوگ، مدیر منطقه اروپا سازمان بهداشت جهانی هشدار داد اگر اقدام فوری نشود، ممکن است موج جدید به آمار ۵۰۰ هزار مورد مرگ تا ماه مارس منجر شود.

دکتر کلوگ می‌گوید که اقداماتی مانند زدن ماسک می‌تواند یک کمک فوری برای مقابله با این مساله باشد.

به گزارش «بی بی سی»، هشدار این مقام سازمان بهداشت جهانی در حالی صورت گرفته که در روزهای اخیر چندین کشور اروپایی از افزایش آمار مبتلایان به کرونا خبر دادند و حتی در برخی از این کشورها مقررات تعطیلی سراسری به اجرا گذاشته شده است.

دکتر کلوگ می‌گوید که فرارسیدن فصل زمستان، میزان ناکافی واکسیناسیون و شیوع نوع دلتا کرونا در منطقه که از بقیه سویه‌های ویروس قابل انتقال‌تر است، از عوامل ایجاد این موج جدید است.

او خواهان افزایش میزان واکسیناسیون و انجام اقدامات پیشگیرانه در زمینه بهداشت عمومی و همچنین استفاده بیشتر از درمان‌های دارویی جدید برای مبارزه با این موج شیوع بیماری شد.

کلوگ گفت: “کووید ۱۹ بار دیگر به عامل اول مرگ و میر در منطقه ما (اروپا) تبدیل شده است. او افزود که برای مبارزه با این بیماری “همه ما می‌دانیم که چه کارهایی لازم است انجام دهیم.”

دکتر کلوگ می‌گوید که برنامه واکسیناسیون اجباری باید به عنوان “آخرین راه حل” استفاده شود اما “دقیقا وقت” آن است که “بحث‌های قانونی و اجتماعی” درباره این موضوع داشته باشیم.

او گفت که پیشتر طرح‌هایی از جمله صدور “پاسپورت کووید” انجام شده است و افزود که این اقدامات”محدودیت آزادی نخواهد بود بلکه ابزاری است که ما بتوانیم آزادی‌های فردی مان را حفظ کنیم.”

اتریش اولین کشور اروپایی بود که دیروز اعلام کرد واکسیناسیون در این کشور الزام آور می‌شود و از اول فوریه سال بعد واکسیناسیون کرونا اجباری می‌شود.

این تصمیم در پی برقراری قرنطینه و تعطیلی سراسری به مدت محدود گرفته شد. اتریش با افزایش شدید آمار مبتلایان رو به رو است. این کشور یکی از پایین ترین آمارهای واکسیناسیون را در میان کشورهای غربی دارد.

بسیاری از کشورهای اروپایی تدابیری برای مقابله با موج جدید شمار مبتلایان به کرونا به اجرا گذاشته اند.

دولت اسلواکی اعلام کرده که از روز دوشنبه، افرادی که واکسینه نشده‌اند مشمول مقررات قرنطینه و محدودیت رفت و آمد خواهند شد و درجمهوری چک از روز دوشنبه دسترسی واکسینه نشده‌ها به بعضی خدمات محدود خواهند شد.

مسئولان دولتی آلمان موافقت کرده‌اند که در مناطقی که شمار مراجعه مبتلایان به کرونا به بیمارستان‌ها زیاد است، محدودیت‌هایی را برای افراد واکسینه نشده به اجرا بگذارند.

در حال حاضر، ۱۲ ایالت از ۱۶ ایالت آلمان با افزایش آمار مبتلایان مواجه است.

ینس اسپان، وزیر بهداشت آلمان شرایط کشورش را “وضعیت اضطراری ملی” توصیف کرد و حاضر نشد احتمال برقراری یک تعطیلی سراسری دیگر را در این کشور رد کند.

دیشب در شهر روتردام هلند، تظاهرات خشونت باری در اعتراض به محدودیت‌های تازه مقابله با کرونا و لغو مراسم آتش‌بازی در شب سال نو انجام شد و پلیس با آب فشار قوی و تیرهوایی با تظاهرکنندگان برخورد کرد.

دولت هلند هفته گذشته با افزایش دوباره آمار مبتلایان به کرونا محدودیت‌های سخت‌گیرانه‌ای را برای سه هفته در این کشور برقرار کرده است.

جمعه آمار مبتلایان در بریتانیا ۴۴ هزار و ۲۴۲ نفر بودند.

دولت بریتانیا مکررا میگوید که هیچ برنامه ای برای یک تعطیلی عمومی دیگر ندارد اما گفته شده که برای کاهش فشار بر سیستم درمان یک برنامه جایگزین برای بخش‌هایی از بریتانیا از جمله انگستان در نظر گرفته شده است.

اجباری شدن پاسپورت کووید یا همان گواهی واکسیناسیون یا ایمنی بعد از ابتلا، برای برخی از مناسبت‌ها در فضای بسته، استفاده از ماسک صورت و توصیه به کار کردن از خانه از جمله تدابیری است که در این طرح پیش‌بینی شده است.


به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.