Saturday, 27 November , 2021
امروز : شنبه, ۶ آذر , ۱۴۰۰ - 22 ربيع ثاني 1443
شناسه خبر : 13841
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۷ |

حسن نصرالله مخالفان را تهدید کرد

  دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به حوادث اخیر در این کشور گفت: قوات نیروهای لبنانی و رئیس آن می خواهند مدعی شوند که آنها پرچمدار دفاع از مسیحیان هستند. سید حسن نصرالله با بیان اینکه جنگ اصلی ما با اشغالگران رژیم صهیونیستی است تاکید کرد: بعد از سال ۲۰۰۵ مجبور شدیم در برخی […]

حسن نصرالله مخالفان را تهدید کرد
 

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به حوادث اخیر در این کشور گفت: قوات نیروهای لبنانی و رئیس آن می خواهند مدعی شوند که آنها پرچمدار دفاع از مسیحیان هستند.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه جنگ اصلی ما با اشغالگران رژیم صهیونیستی است تاکید کرد: بعد از سال ۲۰۰۵ مجبور شدیم در برخی اوضاع سیاسی ورود کنیم.

وی افزود: برخی احزاب و افرادی هستند که می‌خواهند مردم ضاحیه جنوبی لبنان همیشه احساس ترس و نگرانی داشته باشند.

وی با بیان اینکه «رئیس این حزب در پی ایجاد یک دشمن فرضی برای همسایگان ماست»، تصریح کرد: هدف از این ایجاد نگرانی این است که این حزب خود را مدافع اصلی مسیحیان نشان دهد».

نصرالله با بیان اینکه این حزب، القوات اللبنانیه [به رهبری سمیر جعجع] نام دارد، خاطر نشان کرد، این حزب با این شعارها در تلاش است اهدافی را محقق کند که به سود برخی از کشورهای خارجی و منافع آنان در لبنان است.

دبیر کل جزب الله با تأکید بر اینکه برنامه واقعی القوات اللبنانیه، ایجاد جنگ داخلی است که به تغییر بافت جمعیتی منجر شود، خاطر نشان کرد: با وجود اینکه شهدای روز پنجشنبه از حزب الله و جنبش امل هستند، ولی رئیس حزب القوات، بر حزب الله متمرکز شده است.

وی با اشاره به اینکه «درگیری نظامی یا جنگ داخلی برای حزب [القوات] اهمیتی ندارد»، تصریح کرد: علت این است که این مسئله از نظر خارجی، به سود این حزب است. [جعجع] در تلاش است مسیحیان را قانع کند که حزب الله، دشمنی است که قصد دارد به شهرهای شما حمله کند و هویتتان را تغییر دهد.

نصر الله خبر داد که سمیر جعجع، چند ماه پیش برخی از همپیمانان قدیمی را تحریک کرد تا با حزب الله مقابله کند و همین مسئله باعث شد که حوادث روز پجنشبه رخ دهد.

دبیرکل حزب الله لبنان برای نخستین بار شمارنیروهای حزب الله را ۱۰۰هزار نفر عنوان کرد و گفت: اعلام آمار نه برای تهدید بلکه برای پیشگیری است.

او از جعجع خواست مودب باشد و سر جایش بنشیند.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.