Sunday, 3 July , 2022
امروز : یکشنبه, ۱۲ تیر , ۱۴۰۱ - 4 ذو الحجة 1443
شناسه خبر : 13774
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۹ |
ه جرم «فعالیت تبلیغی علیه نظام»

تأیید حکم یک سال زندان نازنین زاغری

  وکیل نازنین زاغری اعلام کرد که محکومیت تازه موکل او مبنی بر یک سال حبس از سوی دادگاه تجدید نظر استان تهران تایید شده است. حجت کرمانی با اشاره به اینکه این حکم پیشتر و در دادگاه بدوی و در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب صادر شده بود، اضافه کرد که حالا همان حکم ابتدایی […]

تأیید حکم یک سال زندان نازنین زاغری
 

وکیل نازنین زاغری اعلام کرد که محکومیت تازه موکل او مبنی بر یک سال حبس از سوی دادگاه تجدید نظر استان تهران تایید شده است.

حجت کرمانی با اشاره به اینکه این حکم پیشتر و در دادگاه بدوی و در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب صادر شده بود، اضافه کرد که حالا همان حکم ابتدایی عینا تایید شده و درخواست تجدید نظر حتی بدون برگزاری جلسه رسیدگی رد شده است.

اتهام تازه زاغری «فعالیت تبلیغی علیه نظام» است و بر اساس آن این شهروند ایرانی بریتانیایی به یک سال حبس تعزیری و یک سال ممنوعیت از خروج از کشور محکوم می‌شود.

محکومیت زاغری پس از گذراندن ۵ سال حبس اسفند سال گذشته به پایان رسید و در حالی‌که گمان می‌رفت او می‌تواند ایران را ترک و به همسرش در بریتانیا بپیوندد، پرونده جدیدی برای او بازگشایی شد و یک سال حبس به مجموعه مجازات‌های او افزوده شد.

در همین زمینه، وزیر امورخارجه انگلستان در بیانیه‌ای به حکم دادگاه تجدید نظر نازنین زاغری واکنش نشان داد.

لیز تراس در واکنش به حکم دادگاه تجدید نظر نازنین زاغری که به دلیل اتهامات امنیتی علیه او صادر شده است، واکنش نشان داد و از ایران خواست تا هرچه فوری او را آزاد کند.

لیز تراس در بیانیه خود مدعی شد: تصمیم ایران برای پیگیری اتهامات بی‌اساس علیه نازنین زاغری رتکلیف کاملاً غیرقابل قبول است.

وی در ادامه ادعاهای خود گفت: هیچ دلیل معتبری برای ادامه حبس زاغری وجود ندارد و او باید به‌طور دائمی آزاد شود. من هر آنچه بتوانم برای کمک به او و خانواده‌اش انجام خواهم داد.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.