Sunday, 29 May , 2022
امروز : یکشنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۱ - 28 شوال 1443
شناسه خبر : 13181
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۱۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۱ |

اتهام جدید اسرائیل علیه ایران؛ ترور بازرگانان

  سخنگوی نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، اعلام کرد که حمله شکست خورده به یک بازرگان اسرائیلی در قبرس، حمله مستقیم تروریستی طرح‌ریزی شده از سوی ایران بوده است. متان سیدی، سخنگوی نخست وزیر اسرائیل نام این بازرگان را تدی ساگی اعلام کرد و توضیح داد که این میلیاردر اسرائیلی تنها هدف حمله ایران نبوده […]

اتهام جدید اسرائیل علیه ایران؛ ترور بازرگانان
 

سخنگوی نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، اعلام کرد که حمله شکست خورده به یک بازرگان اسرائیلی در قبرس، حمله مستقیم تروریستی طرح‌ریزی شده از سوی ایران بوده است.

متان سیدی، سخنگوی نخست وزیر اسرائیل نام این بازرگان را تدی ساگی اعلام کرد و توضیح داد که این میلیاردر اسرائیلی تنها هدف حمله ایران نبوده بلکه این کشور قصد داشته گروهی از بازرگانان اسرائیلی را ترور کند.

سایت خبری کاتیمرینی قبرس پیشتر از دستگیری یک تبعه ۳۸ ساله روس تبار آذربایجانی به اتهام طرح‌ریزی ترور تعدادی از بازرگانان اسرائیلی ساکن نیکوزیا، پایتخت قبرس، خبر داده بود.

منابع امنیتی اسرائیل اعلام کرده‌اند که تعدادی از بازرگانانی که هدف طرح ترور بوده‌اند، پس از مطلع شدن از آن، موفق به خروج فوری از قبرس شده‌اند.

تدی ساگی، میلیاردر اسرائیلی، بنیانگذار شرکت‌های پلی‌تک(Playtech) و سیف‌شارژ(SafeCharge) پس از هشدار نهادهای امنیتی در قبرس از این حمله تروریستی جان سالم به در برده است.

مطابق برآورد نشریه فوربز، ساگی حدود ۴.۸ میلیارد یورو ثروت دارد و مطابق برخی گزارش‌ها بخشی از ثروت خود را که از طریق قمار آنلاین کسب کرده در بازار املاک و مستغلات قبرس سرمایه‌گذاری کرده است. بر همین اساس، برخی آژانس‌های امنیتی قبرس تلاش برای ترور ساگی را ناشی از اختلاف تجاری او با شرکای سابقش در صنعت قمار آنلاین مرتبط دانسته بودند.

با این حال، سخنگوی دولت اسرائیل با رد وجود هر گونه ریشه جنایی در طرح ترور این بازرگان اسرائیلی ساکن قبرس تاکید کرد که او یکی از مجموعه بازرگانان اسرائیلی بوده که هدف طرح ترور ایران بوده است.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.