Sunday, 29 May , 2022
امروز : یکشنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۱ - 28 شوال 1443
شناسه خبر : 13109
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۹ |
وزیر بهداشت

«برکت» از بهترین واکسن‌های دنیاست و همه مشتاق تزریق آن هستند

  وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی با بیان این‌که مهم‌ترین اقدام در مبارزه با کرونا تولید واکسن برکت بوده است، گفت: برکت یکی از واکسن‌های بسیار موفق در دنیا است و همه مشتاق واکسن برکت هستند. بهرام عین‌اللهی در آیین بهره‌برداری از ۵۰ طرح بیمارستانی، بهداشتی و درمانی برکت در سراسر کشور اظهار کرد: بهره‌برداری […]

«برکت» از بهترین واکسن‌های دنیاست و همه مشتاق تزریق آن هستند
 

وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی با بیان این‌که مهم‌ترین اقدام در مبارزه با کرونا تولید واکسن برکت بوده است، گفت: برکت یکی از واکسن‌های بسیار موفق در دنیا است و همه مشتاق واکسن برکت هستند.

بهرام عین‌اللهی در آیین بهره‌برداری از ۵۰ طرح بیمارستانی، بهداشتی و درمانی برکت در سراسر کشور اظهار کرد: بهره‌برداری از ۵۰ طرح بیمارستانی، بهداشتی و درمانی برکت در کشور، نمایانگر توزیع عادلانه مراکز بهداشتی و درمانی در مناطق محروم است و یکی از شعارهای مهم دولت سیزدهم نیز تحقق عدالت و محرومیت زدایی است.

عین‌اللهی گفت: بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) یکی از برکات مهم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که با شعار تلاش با برکت برای رفع محرومیت و توانمندسازی اجتماعی و اقتصادی در مناطق محروم، اقدامات ارزنده ای انجام داده و از اهداف این بنیاد، زدودن محرومیت از چهره ایران بزرگ و ارتقای سلامت مردم است.  

وی اظهار داشت: در مجموعه ستاد اجرایی باید از مدیریت  ۱۴ ساله مدیر جهادی و انقلابی این ستاد یعنی دکتر مخبر تشکر کنیم که مدیریت بسیار خوبی داشت و امروز بخشی از تلاش های او در کشور به نتیجه رسیده است.

وزیر بهداشت با اشاره به اقدامات بنیاد برکت در حوزه ساخت و تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی، مدارس، مساجد، مراکز فرهنگی، تولید دارو، پروژه های اشتغال زایی، رفع محرومیت و حمایت از گروه های جهادی تصریح کرد: یکی از مهمترین دستاوردهای بنیاد برکت، تولید واکسن کووایران برکت است که امروز همه مشتاق تزریق این واکسن هستند و این واکسن، یکی از موفق ترین واکسن های کشور و حتی دنیا است.  

 عین اللهی ادامه داد: علت موفقیت ساخت واکسن کووایران برکت، تلاش ها و مجاهدت های دانشمندان ارزشمند ایرانی بود آن هم در شرایطی که سلامت با سیاست گره خورده بود و امکانات زیادی در کشور نداشتیم اما دانشمندان مجاهد کاری که باید در ۵ تا ۶ سال انجام می شد را در مدت کوتاهی به ثمر رساندند که به عنوان وزیر بهداشت از آنها تشکر می کنم البته نجات بیماران، اجر الهی دارد.  

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: اکنون در سراسر کشور از ما واکسن کووایران برکت می خواهند و امیدواریم با راه اندازی خطوط جدید تولید واکسن، خواسته مردم مبنی بر تزریق این واکسن را اجابت کنیم. مردم قدردان تلاش های بنیاد برکت هستند. مردم در واکسیناسیون حرکت انقلابی کرده و به ما کمک های زیادی کردند. هر حرکت انقلابی و مردمی به نتیجه می رسد و واکسن کووایران برکت نیز یک حرکت جهادی، انقلابی و مردمی بوده که به عنوان خاطره ای خوش در تاریخ کشور، ماندگار می شود.  

عین‌اللهی گفت: تلاش های بنیاد برکت برای رفع محرومیت در سراسر کشور، ارزنده بوده است. وزارت بهداشت نیز طرح های زیادی در کشور برای دسترسی عادلانه مردم به خدمات بهداشتی و درمانی به ویژه در مناطق محروم دارد که نیازمند کمک های بنیاد برکت است.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.