Sunday, 28 November , 2021
امروز : یکشنبه, ۷ آذر , ۱۴۰۰ - 23 ربيع ثاني 1443
شناسه خبر : 13037
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۱۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۵ |
رئیس بخش اطلاعات نظامی اسرائیل

بشار اسد تحرکات ایرانی ها را در سوریه محدود کرده

  رئیس بخش اطلاعات نظامی اسرائیل اذعان کرد که اطلاعات داده شده از سوی این رژیم به آمریکا منجر به ترور سردار سلیمانی شده است. تمیر هایمن در گفت وگو با پایگاه خبری واللا گفت که ترور سردار سلیمانی در پی دادن اطلاعاتی از سوی شعبه اطلاعات نظامی اسرائیل به آمریکا انجام شد. وی گفت: […]

بشار اسد تحرکات ایرانی ها را در سوریه محدود کرده
 

رئیس بخش اطلاعات نظامی اسرائیل اذعان کرد که اطلاعات داده شده از سوی این رژیم به آمریکا منجر به ترور سردار سلیمانی شده است.

تمیر هایمن در گفت وگو با پایگاه خبری واللا گفت که ترور سردار سلیمانی در پی دادن اطلاعاتی از سوی شعبه اطلاعات نظامی اسرائیل به آمریکا انجام شد.

وی گفت: این اطلاعات را ما آماده کردیم و باعث شد که ناو هواپیمابر آمریکا به خلیج(فارس) برگردد چرا که آمریکا متوجه شد که سردار سلیمانی به عنوان فرمانده نیروی قدس سپاه جنگی علیه این کشور آغاز خواهد کرد و این مساله بسیار مهمی بود. آمریکا در آن زمان به دلیل وجود داعش در منطقه حضور داشت نه به خاطر وجود ایران اما اطلاعات ما بعد از آن به ترور سردار سلیمانی کمک کرد.

هایمن ترور سردار سلیمانی را مهم ترین اتفاق برای امنیت اسرائیل توصیف کرد وگفت: اشخاصی که معمولا دستور به ترور آن ها داده می شود افرادی هستند که چشم انداز راهبردی و قدرت نافذ دارند و این اشخاص زیاد نیستند.

وی در ادامه تاکید کرد که ترور سردار سلیمانی یک شبه انجام نشد بلکه برای این امر مقدمات کاملی چیده شد و برای آن ابتدا زیرساخت ها و امکانات لازم فراهم شد.

رئیس بخش اطلاعات نظامی اسرائیل تاکید کرد: اهمیت ژنرال سلیمانی تنها در قدرت و توانایی اش در پایان دادن به مسائل طی دو یا سه ساعت در سوریه نیست بلکه وضع کنونی موجود در سوریه را نیز خودش به وجود آورد بنابراین افراد زیادی مثل او وجود ندارند، الان افراد ایرانی خوبی در سوریه حضور دارند و توان مدیریت بالایی دارند اما در درجه تصمیم گیری نیستند و صلاحیت این کار را ندارند.

وی درخصوص ادعاها درباره حملات اسرائیل به مواضع ایرانی در سوریه گفت: با توجه به قدرت عملیاتی و توان هوایی و همچنین نفوذ اطلاعاتی ما، ایران نمی داند که چگونه با دو جبهه مقابله کند بنابراین سامانه های ضدموشکی پیشرفته و موشک های زمین به هوا و غیر در خاورمیانه قرار دادند تا از آزادی عمل ما در هوا ممانعت کنند، ما اکنون تلاش داریم که این سامانه ها را کشف و مورد هدف قرار دهیم، این جنگ همچنان ادامه دارد و به پایان نرسیده است.

هایمن مدعی شد: این احتمال که ایرانی ها و بر اساس رویکرد سردار سلیمانی بر سوریه سیطره می یابند اکنون احتمالش به صفر رسیده است و دیگر هیچ کس به این مساله اهمیت نمی دهد و دیگر نه روس ها و نه نظام سوریه هیچ قدرت میدانی واقعی ندارند که منجر به این امر شود و اکنون عقب نشینی مداوم از سوی ایران در سوریه وجود دارد، رویکرد آن ها بسیار روشن است؛ عقب نشینی افراد ایرانی نه عقب نشینی شبه نظامیان سوری.

وی در ادامه مدعی شد که بشار اسد تحرکات ایرانی ها را محدود و مقید کرده زیرا می داند که این امر برای حکومتش خطرناک است ومی داند که این امر علیه منافع روسیه و اسرائیل و حتی خودش است.

هایمن درخصوص فعالیت هسته ای ایران هم گفت: حجم غنی سازی اورانیوم در ایران بسیار نگران کننده است، این حجم به مقدار بالا نرسیده است اما کمیت و حجم مهم نیست مساله مهم غنی سازی در سطح بالا است.

وی تاکید کرد: در دیگر بخش های فعالیت هسته ای ایران ما پیشرفتی نمی بینیم؛ نه در بعد نظامی سازی و نه منابع اقتصادی ‌و نه امور دیگر بنابراین در مدت زمانی دو سال آینده هیچ تغییری نخواهیم دید زیرا از لحظه غنی سازی تا رسیدن به بمب هسته ای زمان زیادی نیاز است.

رئیس بخش اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی همچنین خاطرنشان کرد: ایرانی ها اکنون به سمت ساخت بمب هسته ای نخواهند رفت و چه بسا این امر در آینده دور اتفاق بیفتند، ایرانی ها اکنون چند گزینه دیگر دارند؛ اول بازگشت به توافق هسته ای همانگونه که بود و گزینه دوم رویکرد تحریک آمیز بی سابقه است که مربوط به سلاح و غنی سازی می شود و گزینه سوم رسیدن به توافق اصلاح شده است که دستاوردهای بیشتری نسبت به توافق قبل طی آن محقق خواهند کرد. به نظر من آن ها حد وسط را انتخاب خواهند کرد، آن ها وارد مذاکرات طولانی می شوند اما به غنی سازی خود ادامه می دهند و هدف نهایی آن ها رسیدن به نوعی توافق با غرب است و آمریکا می داند که اوضاع تغییرکرده و آن ها به سوی توافق اصلاح شده می روند.

وی همچنین حمله نظامی اسرائیل به ایران در وقت کنونی را بی فایده توصیف کرد و گفت که این امر هیچ چیزی را تغییر نمی دهد.

 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.