Wednesday, 18 May , 2022
امروز : چهارشنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۱ - 17 شوال 1443
شناسه خبر : 12975
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۰۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۴ |
رئیس کمیته دفاعی امارات

برجام فاجعه ای برای منطقه و جهان بود

  یک مقام اماراتی گفت: توافق هسته‌ای به همان شکلی که سال ۲۰۱۵ بود، فاجعه‌ای برای منطقه و تمام جهان خواهد بود و موجب قدرت گرفتن ایران خواهد شد. علی راشد النعیمی رئیس کمیته دفاعی، امور داخلی و خارجی شورای فدرال امارات متحده عربی درباره بازگشت به توافق هسته ای هشدار داد.  روزنامه گلوبز گزارش […]

برجام فاجعه ای برای منطقه و جهان بود
 

یک مقام اماراتی گفت: توافق هسته‌ای به همان شکلی که سال ۲۰۱۵ بود، فاجعه‌ای برای منطقه و تمام جهان خواهد بود و موجب قدرت گرفتن ایران خواهد شد.

علی راشد النعیمی رئیس کمیته دفاعی، امور داخلی و خارجی شورای فدرال امارات متحده عربی درباره بازگشت به توافق هسته ای هشدار داد. 

روزنامه گلوبز گزارش داد، النعیمی مدعی شد ایران مرتبا در حال تخطی از قوانین بین المللی است و استقلال همسایگانش را نقض می کند.

او در ادامه اظهاراتش مطرح کرد: ببینید ایران چه بر سر لبنان، عراق و یمن آورده است و جهان اجازه ی این کار را به آن ها می دهد. توافق هسته ای به آن ها چراغ سبز نشان داده است که در منطقه هر کاری می خواهند، از جمله تروریسم شورشی و دخالت در امور دیگر کشورها، بکنند. دولت اوباما هم به آن ها این لطف را کرد، به همراه میلیاردها دلاری که از توافق حاصلشان شد و آن ها را به سمت جنایات بین‌المللی شان کشاند.

این مقام اماراتی گفت: توافق هسته ای، به همان شکلی که در سال ۲۰۱۵ بود،  فاجعه ای برای منطقه و تمام جهان خواهد بود و موجب قدرت گرفتن ایران خواهد شد.

او در ادامه برای توجیه ادعاهایش علیه ایران، گفت: حکومت[ایران] مقصر اصلی است، نه ملت آن. این مشکل است که جایگاه کشور را تنزل می دهد و به رفاه دیگر کشورهای منطقه آسیب می زند.

 


 

برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.