Friday, 12 August , 2022
امروز : جمعه, ۲۱ مرداد , ۱۴۰۱ - 15 محرم 1444
شناسه خبر : 11316
  پرینتخانه » قـطـار اخـبـار, سیاست تاریخ انتشار : ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۶ |
افنجار مهیب یک تانکر سوخت

۱۰۰ کشته و زخمی در انفجاری دیگر در لبنان

  افنجار مهیب یک تانکر سوخت در لبنان به کشته شدن دست‌کم ۲۰ نفر و زخمی شدن بیش از ۸۰ نفر انجامید. دلیل این حادثه هولناک هنوز به صورت دقیق مشخص نیست اما آن‌طور که رسانه‌های لبنانی گزارش می‌دهند یک تانکر سوخت که کشف شده بود در منطقه شهرک تلیل در منطقه عكار در شمال […]

۱۰۰ کشته و زخمی در انفجاری دیگر در لبنان
 

افنجار مهیب یک تانکر سوخت در لبنان به کشته شدن دست‌کم ۲۰ نفر و زخمی شدن بیش از ۸۰ نفر انجامید.

دلیل این حادثه هولناک هنوز به صورت دقیق مشخص نیست اما آن‌طور که رسانه‌های لبنانی گزارش می‌دهند یک تانکر سوخت که کشف شده بود در منطقه شهرک تلیل در منطقه عكار در شمال لبنان منفجر شده و تمام کسانی که در نزدیکی این مخزن حضور داشتند یا کشته و یا به شدت زخمی شده‌اند.

در حالی‌که آمار رسمی از جان باختن ۲۰ نفر حکایت دارد، گزارش‌های غیررسمی از احتمال افزایش تعداد قربانیان این حادثه ناگوار حکایت دارد.

نیروهای امداد و نجات در مناطق اطراف این حادثه همچنان در تلاشند تا مفقودان احتمالی این انفجار را پیدا کنند. همچنین از مردم خواسته شده در صورت امکان به مراکز درمانی آن منطقه رفته و خون اهدا کنند.

تصاویر منتشر شده از این حادثه نشان می‌دهد آمبولانس‌ها و خودروهای امدادی در حال جمع‌آوری اجساد و همچنین مجروهان این انفجار هستند.

سعد حریری، نخست وزیر پیشین لبنان یکی از نخستین شخصیت‌هایی بود که به این حادثه واکنش نشان داد و این انفجار را هم ‌سطح انفجار سال گذشته در بندر بیروت خواند. حریری که اخیرا از پذیرش مسئولیت نخست وزیری لبنان انصراف داده است از مسئولان دولتی خواست از سمت خود استعفا دهند.

میشل عون، رئيس جمهوری لبنان بعد از این حادثه از مسئولان قضایی کشور خواست تحقیقات لازم را در این خصوص انجام دهند و علت دقیق انفجار مشخص شود.

این انفجار در حالی رخ داده که لبنان روزهای پرآشوبی را تجربه می‌کند و بحران سوخت و کمبود آن باعث تعطیلی بسیاری از مشاغل و حتی برخی از بیمارستان‌ها شده و مردم خشمگین از استمرار این وضعیت در خیابان‌ها اعتراض خود را فریاد می‌زنند. لبنان بیش از یک سال است که کابینه ندارد و بعد از استعفای حسان دیاب تلاش‌ها برای تشکیل کابینه جدید و تعیین نخست وزیر بی‌فایده بوده است.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.