Friday, 12 August , 2022
امروز : جمعه, ۲۱ مرداد , ۱۴۰۱ - 15 محرم 1444
شناسه خبر : 11251
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۵:۴۵ |

جزئیات آزادی مشروط رئیس هیئت مدیره سامسونگ از زندان

  لی جائه‌-یونگ ، کارآفرین کره جنوبی و رئیس هیأت مدیره شرکت سامسونگ پس از کسب آزادی مشروط، زندان را ترک کرد. وارث ۵۳ سالۀ این شرکت چندملیتی که ژانویه گذشته از سوی دادگاه به اتهام فساد به ۲ سال و نیم زندان محکوم شده بود، پس از آزادی اعلام کرد: «من مردم را بسیار […]

جزئیات آزادی مشروط رئیس هیئت مدیره سامسونگ از زندان
 

لی جائه‌-یونگ ، کارآفرین کره جنوبی و رئیس هیأت مدیره شرکت سامسونگ پس از کسب آزادی مشروط، زندان را ترک کرد.

وارث ۵۳ سالۀ این شرکت چندملیتی که ژانویه گذشته از سوی دادگاه به اتهام فساد به ۲ سال و نیم زندان محکوم شده بود، پس از آزادی اعلام کرد: «من مردم را بسیار نگران کردم و بسیار متاسفم.»

وزیر دادگستری کره جنوبی در جریان تشریح وضعیت اقتصاد ملی کره جنوبی در پی طولانی شدن همه‌گیری ویروس کرونا، خبر موافقت با آزادی مشروط لی را اعلام کرد.

بر اساس رتبه بندی فوربس، لی جائه‌-یونگ با ثروتی معادل ۱۱.۴ میلیارد دلار، دویست و دومین مرد ثروتمند جهان است.

Samsung Electronics Vice Chairman Lee Jae-yong walks outside of a detention center

رسیدگی به پروندۀ فساد مالی او در پی افشای تخلفات مالی پارک گون‌-هه، نخستین رئیس‌جمهور زن در کره جنوبی آغاز شد؛ پارک درنهایت در مارس ۲۰۱۷ از مقام خود برکنار شد.

یکی از تخلفات مطرح در پرونده پارک، دریافت رشوه از شرکت سامسونگ بود.

کره جنوبی دوازدهمین اقتصاد بزرگ جهان است و در ماههای اخیر نگرانی‌ها از پیامدهای اقتصادی شیوع کرونا باعث شده بود که بسیاری از مقامات سیاسی و رهبران تجاری این کشور خواستار آزادی لی شوند.

سامسونگ بزرگترین امپراتوری صنعتیِ خانوادگی در کره جنوبی محسوب می‌شود و گردش مالی جهانی این شرکت معادل یک پنجم تولید ناخالص داخلی کره جنوبی است؛ به همین دلیل فعالیت و تصمیم گیری‌های مدیریتی آن برای سلامت اقتصاد این کشور بسیار مهم است.

کره جنوبی هرساله در این روزها که نزدیک به زمان برگزاری جشن استقلال (۱۵ اوت) است، اقدام به بخشش شماری از محکومان می‌کند و وزارت دادگستری اعلام کرد امسال به ۸۱۰ نفر آزادی مشروط داده می‌شود.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.