Monday, 15 August , 2022
امروز : دوشنبه, ۲۴ مرداد , ۱۴۰۱ - 18 محرم 1444
شناسه خبر : 11124
  پرینتخانه » وقایع اتفاقیه, سیاست تاریخ انتشار : ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۰ |

فرمانده کل سپاه: منتظر یک حرکت اشتباه از اسرائیل هستیم تا نابودشان کنیم

  فرمانده کل سپاه گفت: ما استعداد و ظرفیت‌های زیادی برای غلبه بر حریف داریم؛ در جنگ بزرگ شده ایم و عادت کرده ایم که دشمن را شکست دهیم و به فضل الهی در تمامی صحنه ها بر آن ها غلبه کرده ایم. سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی در نشست با جمعی از اصحاب رسانه […]

فرمانده کل سپاه: منتظر یک حرکت اشتباه از اسرائیل هستیم تا نابودشان کنیم
 

فرمانده کل سپاه گفت: ما استعداد و ظرفیت‌های زیادی برای غلبه بر حریف داریم؛ در جنگ بزرگ شده ایم و عادت کرده ایم که دشمن را شکست دهیم و به فضل الهی در تمامی صحنه ها بر آن ها غلبه کرده ایم.

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی در نشست با جمعی از اصحاب رسانه که به مناسبت ۱۷ مرداد روز خبرنگار در سالن کنفرانس روابط عمومی کل سپاه برگزار شد؛ با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام انقلاب اسلامی بویژه مجاهدان عرصه اطلاع رسانی و خبر،  از خبرنگاران کشور به عنوان  پیام آوران انقلاب اسلامی  یاد کرد و گفت: شما در جنگ روایت ها که نقطه کانونی نبرد انقلاب اسلامی و استکبار است، حضور دارید و با ابعاد پیچیده و مرموز آن آشنا هستید.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه در دنیای امروز کلمات بسیار قدرتمند شده اند و می توانند تحرکات زیاد و تغییرات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و … را رقم بزنند، اظهار کرد: امروز کلمات همانند موشک و گلوله ها که پرتاب می شوند، بعد جدیدی پیدا می کنند و در دنیای امروز که دنیای مرگ فاصله ها است، به تدریج جغرافیای ذهن ها بر مرز ها چیره می شود.

وی افزود: امروز در حوزه افکار عمومی بیش از انکه با مقیاس فیزیکی مواجه باشیم با شعاع روانی رخدادها و حوادث روبرو هستیم، به طور مثال یک حادثه کوچک در یک نقطه دنیا می تواند برانگیختگی بزرگی در جغرافیای غیر مرتبط ایجاد کند و میدان بزرگی را تحت تاثیر قرار دهد.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه جنگ رسانه ای غربی ها بر اساس جمع ذهن های مختلف انسان ها که با تشکیل یک سطح به هم پیوسته تصمیم می‌گیرند، طراحی می شود، افزود: از سوی دیگر دشمن در تلاش است تا با ایجاد تردید و ابهام در اذهان، یا مقدسات ما را بشکند و یا مسائل را وارونه نشان دهد تا جامعه دچار تنش و اضطراب شود.

وی با تاکید بر نقش و جایگاه خبرنگاران و رسانه‌ها در جهان معاصر و لزوم بکارگیری شیوه های اثرگذار در بیان واقعیات و مقابله با جنگ رسانه ای دشمن اظهار کرد: امروز به نوعی این خبرنگاران هستند که جهان را اداره می کنند، آنها با اخبار خاص و درکنار هم قرار دادن کلمات هم می توانند اضطراب و نگرانی ایجاد کنند و هم تولیدآرامش داشته باشند.

وی افزود: به اصحاب رسانه توصیه می کنم گزارشی که تهیه می کنید یک جمله ماندگار داشته باشد؛ برخی خبرنگاران تصور می‌کنند صرفاً باید حرفه‌ای عمل کرد و تنها یک رویداد را گزارش کرد ،در حالی که عده ای در کنار هیجانی که اخبار تولید می کند به تولید هیجان بالاتر هم می اندیشند؛ لذا باید علاوه بر روایت رویداد و واقعیت، بر تولید هیجان و ارزش افزوده هم دقت داشت تا به مردم قدرت تشخیص بدهیم.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به دلیل تفاضل های زیادی که با غرب دارد، با هجمه فرهنگی بسیار زیاد ی مواجه است ،گفت:  ما یاد گرفتیم چگونه مستقل زندگی کنیم ، بنابراین همه می خواهند ما را شکست دهند، اما واقعیت این است که با اقتدار پیش می رویم.

وی افزود: ما استعداد و ظرفیت‌های زیادی برای غلبه بر حریف داریم ؛در جنگ بزرگ شده ایم و عادت کرده ایم که دشمن را شکست دهیم  و به فضل الهی در تمامی صحنه ها  بر آن ها غلبه کرده ایم.

فرمانده کل سپاه در ادامه با اشاره به اظهار نظر های اخیر مقامات رژیم صهیونیستی علیه ایران اسلامی گفت:  شاید لفاظی یک مقام رژیم صهیونیستی باعث شود برخی فکرهایی کنند ، اما حقیقت این است که ما منتظر یک حرکت اشتباه از آن ها هستیم تا نابودشان کنیم.

وی افزود: دشمنان توسط انقلاب اسلامی به عقب رانده شده اند و هیچ کس به اندازه ما قدرت آن ها را فرسوده نکرده است؛ زیرا موجبات خروج آنها از پناهگاه های شان را ملت ما فراهم کرده اند.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.