Sunday, 23 January , 2022
امروز : یکشنبه, ۳ بهمن , ۱۴۰۰ - 20 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 11065
  پرینتخانه » دسته‌بندی نشده, فرهنگ و هنر, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۵:۲۸ |
علی جنتی

شجریان گفت من نظام را قبول دارم

  در بخشی از کتاب «آنسوی دولت»، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت یازدهم روایتی از تلاش هایش برای برگزاری کنسرت استاد محمدرضا شجریان پس از ممنوع الکار شدن وی به دلیل مسائل سیاسی را مطرح کرده است؛ تلاشی که البته به نتیجه موردنظر نرسید. در کتاب «آنسوی دولت» از قول علی جنتی […]

شجریان گفت من نظام را قبول دارم
 

در بخشی از کتاب «آنسوی دولت»، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت یازدهم روایتی از تلاش هایش برای برگزاری کنسرت استاد محمدرضا شجریان پس از ممنوع الکار شدن وی به دلیل مسائل سیاسی را مطرح کرده است؛ تلاشی که البته به نتیجه موردنظر نرسید.

در کتاب «آنسوی دولت» از قول علی جنتی آمده است: «آقای شجریان مدت ها ممنوع بود که کنسرت برگزار کند و دلیل آن این بود که می گفتند ایشان با BBC مصاحبه کرده، یا با خانم های بی حجاب عکس گرفته و راجع به اسلام چیزهایی گفته است و از این قبیل حرف ها. ما رفتیم و مفصل بحث کردیم. گفتیم بالاخره ایشان یک شخصیتی است که نماد موسیقی کشور است. این همه علاقه مند در کشور دارد. شما با ممنوع کردن کار ایشان تمام این علاقه مندان را نسبت به نظام بدبین می کنید. خودم به آنها پیشنهاد دادم و گفتم اگر ایشان بیاید و جایی اعلام کند که من نسبت به نظام وفادار هستم و هیچ نکته و مسئله ای راجع به نظام ندارم، قبول است که مجوز داده شود؟ آن جمع پذیرفتند و گفتند بله. اگر چنین کاری صورت بگیرد قبول است. آقای نوربخش رئیس خانه موسیقی رفت و یک مصاحبه ای با ایشان گرفت و درآن مصاحبه ایشان رسما اعلام کرد که من یک هنرمند هستم، من اصلا سیاسی نیستم و سیاست در حوزه من مطرح نیست. من نظام را قبول دارم. آن مصاحبه مکتوب شد.

من خودم آن را ویرایش کردم و به روزنامه ایران دادم تا چاپ کنند. آن را در صفحه اول هم زدند. گفتیم خب دیگر باید مجوز داده شود تا کنسرت بگذارد آن هم با این همه علاقه مند و طرفداری که دارد اما اینطور نشد. پس اینطور نیست که آنجا وقتی وزیر می خواهد تصمیمی بگیرد که خودش هم به آن اعتقاد داشته باشد بتواند حتما آن تصمیم را اجرایی کند.»

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.