Sunday, 23 January , 2022
امروز : یکشنبه, ۳ بهمن , ۱۴۰۰ - 20 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 10915
  پرینتخانه » الف, سیاست تاریخ انتشار : ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۳ |
رییس شورای شهر تهران مطرح کرد

انتخاب زاکانی به عنوان شهردار تهران با تهدید اعضای شورای شهر

در حالی در روزهای اخیر اخباری غیر رسمی مبنی بر انتخاب علیرضا زاکانی به عنوان شهردار تهران منتشر شده که رییس شورای شهر تهران درباره پشت پرده این انتخاب سخنان مهمی مطرح کرد. در حاشیه برگزاری مراسم تحلیف اعضای شورای ششم و انتخاب هیات رئیسه، اظهارات مهدی چمران در گفتگو با نرجس سلیمانی در مورد انتخاب شهردار با حاشیه های قابل تاملی همراه بود...
انتخاب زاکانی به عنوان شهردار تهران با تهدید اعضای شورای شهر
 

در حالی در روزهای اخیر اخباری غیر رسمی مبنی بر انتخاب علیرضا زاکانی به عنوان شهردار تهران منتشر شده که رییس شورای شهر تهران درباره پشت پرده این انتخاب سخنان مهمی مطرح کرد.

در حاشیه برگزاری مراسم تحلیف اعضای شورای ششم و انتخاب هیات رئیسه، اظهارات مهدی چمران در گفتگو با نرجس سلیمانی در مورد انتخاب شهردار با حاشیه های قابل تاملی همراه بود.

مهدی چمران که اطلاعی از روشن بودن میکروفن خود نداشت در پاسخ به انتقادات نرجس سلیمانی مبنی بر اینکه کاش رای های ما شفاف و آشکار بود و این مسأله پیش نمی آمد، پاسخ داد: من دیشب یکی از بدترین شب ها را داشتم، حتی از جنگ بدتر بود. آنقدر ناراحت شدم از اینکه اسامی اینگونه منتشر شده است در حالی که( از قبل) این همه ما اعلام کرده بودیم. 

سلیمانی در واکنش به گفته های چمران ادامه داد: اگر رای گیری به صورت شفاف و در روز یکشنبه انجام می شد بهتر بود.که چمران در واکنش گفت: عده ای فشار می آورند.

سلیمانی در ادامه افزود: عده ای از دوستان از اول رایشان این نبود. رایشان اشتباه رفته و باید از رای خود صیانت کنند و بهتر است موضوع شفافیت را خودمان شروع کنیم. چه اشکالی دارد رای آشکار باشد.

که چمران در واکنش تاکید کرد: البته در قانون نوشته شده رای را مخفی بگیرید که این هم دلایلی دارد. یک عده را می ترسانند، اصلا تهدیدشان کردند. همین حالا که رای مخفی هم دادند، به آنها گفتند اگر رای ندهید چنین می کنیم! و به من گفتند و من چند وقت پیش تذکر دادم که این کارها را نکنید و شما آن موقع تشریف نداشتید.

مهدی چمران

در همین زمینه مهدی چمران درباره انتشار مطالبی منتسب به وی در برخی رسانه‌ها و طرح این ادعا که اعضای شورای شهر تهران با تهدید به علیرضا زاکانی به عنوان شهردار پایتخت رای دادند، اظهار داشت: در سخنانم اسمی از این نامزد تصدی پست شهرداری نبردم و ما خصوصی سخن می‌گفتیم.

وی افزود: البته من از خبری که شب گذشته درباره انتخاب شهردار منتشر شده بود ناراحت بودم و در این خصوص صحبت کردم.

چمران افزود: در زمان انتخاب شهردار در جلسه غیر رسمی خود، شرایط را به‌گونه‌ای تنظیم کردیم که هر کس رای خود را آزادانه و بدون اینکه هیچ اجبار و اکراهی باشد، در صندوق بیاندازد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران افزود: شب گذشته اخبار و اسامی افرادی که به نامزد مورد نظر خود رای داده بودند نیز به نادرستی منتشر شد؛ در حالی که هیچ کس از رای دیگری خبر نداشت.

وی با بیان اینکه در این اخبار اعضای شورای شهر تهران را به انقلابی و غیرانقلابی تقسیم کرده بودند، اظهار داشت: مشخص است که این نوع اخبار، جهت دار تنظیم شده است و من از آن موضوع ناراحت بودم.

وی تاکید کرد: این نوع خبررسانی در خبرگزاری ها و رسانه‌های رسمی روی نمی دهد بلکه در جایی تنظیم و منتشر می‌شود که کاری غیرمنصفانه و غیر ارزشمند بود.

چمران با بیان اینکه به طور رسمی کار ما از امروز آغاز شده است، گفت: رئیس و نایب رئیس شورای شهر را پیشتر توافق کرده بودیم و در ادامه روند شورای شهر اعضای هیات رئیسه و شهردار تهران را انتخاب می کنیم.

 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.