Tuesday, 25 January , 2022
امروز : سه شنبه, ۵ بهمن , ۱۴۰۰ - 22 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 10803
  پرینتخانه » فرهنگ و هنر, وقایع اتفاقیه تاریخ انتشار : ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۳ |

سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون پوندی هالیوود در بریتانیا

  یک استودیوی فیلسازی هالیوود از برنامه خود برای ساخت یک استودیوی فیلم و تلویزیون «درجه یک» بر پایه سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون پوندی در بریتانیا رونمایی کرد. به همین منظور، صاحبان استودیوهای سانست(Sunset Studios) در لس انجلس و یک شرکت سرمایه‌گذاری یک ملک ۳۷ هکتاری در هرتفوردشایر را به قیمت ۱۲۰ میلیون پوند خریداری کرده‌اند. […]

سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون پوندی هالیوود در بریتانیا
 

یک استودیوی فیلسازی هالیوود از برنامه خود برای ساخت یک استودیوی فیلم و تلویزیون «درجه یک» بر پایه سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون پوندی در بریتانیا رونمایی کرد.

به همین منظور، صاحبان استودیوهای سانست(Sunset Studios) در لس انجلس و یک شرکت سرمایه‌گذاری یک ملک ۳۷ هکتاری در هرتفوردشایر را به قیمت ۱۲۰ میلیون پوند خریداری کرده‌اند.

الیور داودن، وزیر ورزش و فرهنگ بریتانیا ضمن اعلام حمایت دولت، این سرمایه‌گذاری را به مهر تاییدی بر توانمندی صنعت فیلم و تلویزیون بریتانیا تعبیر کرد.

هادسون پاسیفیک(Hudson Pacific) مالک استودیوهای سانست در لوس انجلس این سرمایه‌گذاری را با همکاری شرکت سرمایه‌گذاری بلک استون(Blackstone) انجام خواهد داد و هدف آن تبدیل بروکسبورن به مرکزی برای تولیدات بریتانیایی و بین‌المللی عنوان شده است.

این دو شریک پیش‌بینی کرده‌اند که سرمایه‌گذاری آنها سالانه ۳۰۰ میلیون پوند برای اقتصاد بریتانیا عایدی داشته باشد و موجب ایجاد چهار هزار و پانصد فرصت شغلی جدید شود.

این نخستین اقدام برای بین‌المللی شدن نام تجاری استودیوهای سانست به عنوان تولید کننده فیلم‌های معروف هالیوود از جمله لالا لند، از طریق استقرار نمایندگی در خارج از خاک ایالات متحده به شمار می‌رود.

به نظر می‌رسد با بازگشایی سالن‌های سینمایی در آمریکا و اروپا و ادامه رقابت اقتصادی چین و ایالات متحده، صنعت فیلم ایالات متحده در تلاش است تا عقب‌ماندگی خود در سال ۲۰۲۰ را از صنعت سینمای چین با توسعه سرمایه‌گذاری‌های جهانی خود جبران کند.

چین در طول همه‌گیری کرونا در سال ۲۰۲۰ موفق شد تا بالاترین رقم فروش بلیط فیلم‌های سینمایی در جهان را از آن خود کند و برای نخستین بار از ایالات متحده پیشی بگیرد. صنعت فیلم چین همچنین پرفروش‌ترین فیلم سال ۲۰۲۰ به نام «هشتصد»(The Eight Hundred) و نام سه فیلم چینی دیگر از جمله «مردمم، میهنم»، «ژیانگ زیا» و «ایثار» در میان ۱۰ فیلم پرفروش سال گذشته میلادی جای گرفت.


به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.