Sunday, 23 January , 2022
امروز : یکشنبه, ۳ بهمن , ۱۴۰۰ - 20 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 10747
  پرینتخانه » الف, جامعه تاریخ انتشار : ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۵ |
سونامی مرگبار کرونا در ایران با مرگ 411 نفر در روز

رکورد ابتلا و بستری روزانه در ایران شکسته شد

وزارت بهداشت ایران از مرگ ۴۱۱ مبتلای به بیماری کووید-۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و اعلام کرد که در همین مدت، ۳۷ هزار و ۱۸۹ بیمار جدید مبتلا به این بیماری در کشور شناسایی شد که چهار هزار و ۳۱۷ نفر از آنها در بیمارستان‌ها بستری شدند. بدین ترتیب، شمار ابتلا و بستری روزانه در ایران به بالاترین سطح از زمان آغاز همه‌گیری ویروس کرونا در این کشور و تعداد قربانیان روزانه این بیماری نیز به بالاترین سطح از ۲۸ آوریل (۸ اردیبهشت) رسید.
رکورد ابتلا و بستری روزانه در ایران شکسته شد
 

وزارت بهداشت ایران از مرگ ۴۱۱ مبتلای به بیماری کووید-۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و اعلام کرد که در همین مدت، ۳۷ هزار و ۱۸۹ بیمار جدید مبتلا به این بیماری در کشور شناسایی شد که چهار هزار و ۳۱۷ نفر از آنها در بیمارستان‌ها بستری شدند.

بدین ترتیب، شمار ابتلا و بستری روزانه در ایران به بالاترین سطح از زمان آغاز همه‌گیری ویروس کرونا در این کشور و تعداد قربانیان روزانه این بیماری نیز به بالاترین سطح از ۲۸ آوریل (۸ اردیبهشت) رسید.

بر پایه این گزارش، طی ۲۴ ساعت گذشته شمار بیمارانی که به دلیل بروز علائم حاد این بیماری در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های ایران بستری شده‌اند با ۶۸ نفر افزایش به ۵ هزار و ۶۰۷ نفر رسیده است. ایران پس از کشورهای آمریکا، هند، برزیل و کلمبیا دارای بیشترین تعداد بیماران حاد کرونایی است.

ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت ایران اعلام کرد اگر دستورالعمل‌های بهداشتی برای مقابله با شیوع کرونا رعایت نشود شاید در آینده به حدود ۸۰۰ مورد فوتی در روز برسیم؛ آنهم درحالیکه کشور هنوز به پیک (قله) موج پنجم کرونا نرسیده است.

وی که در یک برنامه تلویزیونی حاضر شده بود گفت که در هر چهار دقیقه یک نفر در ایران در اثر کرونا فوت می‌کند و در ۱۰ روز آینده این روند افزایش خواهد یافت.

طبق آخرین آمار رسمی تاکنون ۳ میلیون و ۹۰۳ هزار و ۵۱۹ نفر در ایران به کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۹۰ هزار و ۹۹۶ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

حریرچی با اشاره به آمار فوتی روز گذشته در ایران یعنی ۳۶۶ نفر همچنین پیش‌بینی‌های اخیر دانشگاه واشنگتن گفت که این پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد در یک ماه و نیم آینده مرگ‌های کرونایی در ایران از روزانه ۳۰۰ نفر کنونی به حدود ۶۰۰ نفر افزایش می‌یابد و اگر دستورالعمل‌ها رعایت نشود شاید به رقم ۸۰۰ نفر در روز برسد.

آخرین آمار و اطلاعات نشان می‌دهد وضعیت کلان‌شهر تهران نیز وخیم است به طوریکه نادر توکلی، معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت کرونا در تهران به ایرنا گفت که بستری‌های کرونایی در تهران با عبور از ۱۰ هزار بیمار، رکورد جدیدی را از ابتدای بروز بیماری تا هشتم مرداد ثبت کرده است.

وی تاکید کرد که تهران در اوج تعداد بستری‌ها قرار دارد و حداکثر ظرفیت در تهران حدود ۱۰ هزار و ۵۰۰ بیمار است که بخش عمده آن پر شده است.

وی همچنین گفت که شدت ابتلا در تهران بسیار بالا است و در ۱۶ ماه گذشته چنین تجربه‌ای وجود نداشت. وی تاکید کرد که سویه غالب کرونا در تهران، سویه دلتا است و هر روز به تعداد بیماران افزوده می‌شود.

با این حال طبق آمار وزارت بهداشت استان‌های مازندران، ایلام، گلستان و سمنان در هفته گذشته به ترتیب دارای بیشترین موارد مثبت بستری در کشور بوده‌اند. بیشترین موارد مرگ ناشی از کووید-۱۹ نیز در استان‌های البرز، هرمزگان، یزد و بوشهر گزارش شده است.

 


 

برچسب ها
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.