Tuesday, 25 January , 2022
امروز : سه شنبه, ۵ بهمن , ۱۴۰۰ - 22 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 10703
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۱۰ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۰ |

سوریه رسماً فرانسه را متهم به حمایت از تروریسم کرد

  یک منبع رسمی در وزارت امور خارجه و مهاجران سوریه در بیانیه‌ای از “سیاست‌های فرانسه در حمایت از جناح‌های مخالف مسلح” انتقاد کرد. این بیانیه در پاسخ به بیانیه وزارت خارجه فرانسه صادر شد که درباره وضعیت سوریه منتشر شد. این منبع گفت: ” فرانسه بر خلاف همه قطعنامه‌های شورای امنیت که خواستار حفظ وحدت، […]

سوریه رسماً فرانسه را متهم به حمایت از تروریسم کرد
 

یک منبع رسمی در وزارت امور خارجه و مهاجران سوریه در بیانیه‌ای از “سیاست‌های فرانسه در حمایت از جناح‌های مخالف مسلح” انتقاد کرد.

این بیانیه در پاسخ به بیانیه وزارت خارجه فرانسه صادر شد که درباره وضعیت سوریه منتشر شد.

این منبع گفت: ” فرانسه بر خلاف همه قطعنامه‌های شورای امنیت که خواستار حفظ وحدت، استقلال و حاکمیت مردم سوریه هستند، به حمایت مادی و رسانه ای از تروریست‌ها و جدایی طلبان در سوریه ادامه می‌دهد.” 

این منبع افزود که سوریه “اتهامات دروغین بیانیه وزارت امور خارجه فرانسه در مورد وضعیت سوریه را به طور کامل رد می‌کند ، زیرا آنها بر اساس دروغ، ریاکاری و حمایت از تروریسم است”.

وی تاکید کرد که سوریه “بیشترین علاقه را به مردم خود، ثبات اوضاع در این کشور و حل هر چیزی که در این زمینه بوجود می آید از طریق گفتگو و توجه به منافع سوری ها دارد”.

اخیرا فرانسه در بیانیه‌ای از انتخابات ریاست جمهوری سوریه که در ماه مه گذشته برگزار شد انتقاد کرد و آنها را “ناعادلانه” دانست.

در پاسخ ، یک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه اظهارات سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در مورد انتخابات ریاست جمهوری را به شدت محکوم و تأکید کرد که “رویکردهای غلط دولت فرانسه در سوریه نمی تواند مانع روند تحکیم ثبات در این کشور شود. “

بثینه شعبان، مشاور ویژه ریاست جمهوری سوریه، اظهارات فرانسه در مورد انتخابات ریاست جمهوری در سوریه را “بی ارزش” دانست و گفت: “این چرخه‌ای از اهداف فرانسه ، غرب و صهیونیست‌ها علیه سوریه است”.

 


 

برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.