Tuesday, 25 January , 2022
امروز : سه شنبه, ۵ بهمن , ۱۴۰۰ - 22 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 10643
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۱ |
نخست‌وزیر عراق

عراق، افغانستان نیست

  نخست‌وزیر عراق در سخنانی گفت که تمرکز دولتش و کاخ سفید بر شراکت بلند مدت میان بغداد و واشنگتن در زمینه‌های مختلف است. روزنامه آمریکایی «فیلادلفیا اینکوایرر» اعلام کرد که مصاحبه‌ای را با مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق پس از دیدار وی با جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا انجام داده است. این روزنامه به نقل […]

عراق، افغانستان نیست
 

نخست‌وزیر عراق در سخنانی گفت که تمرکز دولتش و کاخ سفید بر شراکت بلند مدت میان بغداد و واشنگتن در زمینه‌های مختلف است.

روزنامه آمریکایی «فیلادلفیا اینکوایرر» اعلام کرد که مصاحبه‌ای را با مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق پس از دیدار وی با جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا انجام داده است.

این روزنامه به نقل از الکاظمی نوشت: شرایط عراق با افغانستان متفاوت است. نیروهای عراقی از طریق آموزش‌های آمریکا و توسعه ظرفیت‌های خود به مرحله‌ای رسیده‌اند که می‌توانند نقش کاملی را ایفا کنند.

وی گفت که تمرکز ما و تمرکز کاخ سفید بر مشارکت بلند مدت، از جمله در زمینه آموزش نظامی، کمک اطلاعاتی، همکاری در زمینه علوم، اقتصاد، آموزش و مسائل مربوط به محیط زیست است و اینها شاخص‌های کشورهای هستند که روابطی را برقرار می‌کنند.

الکاظمی درباره اینکه آیا گروه‌های مسلح عراقی و ایران مانع از این شراکت با آمریکا هستند یا خیر نیز گفت: این مسئله عراق است. ما برای دوستان و همسایگان خود روشن خواهیم کرد که منافع عراق را دنبال می‌کنیم.

وی با اشاره به حملات به نیروها و سفارت آمریکا در عراق تاکید کرد: من یک نخست‌وزیر مستقل هستم و بازیگران خارج از دولت نماینده سیاست عراق نیستند.

نخست‌وزیر عراق درباره درخواست‌ها از او برای مقابله نظامی مستقیم با گروه‌های مسلح در این کشور خاطرنشان کرد: نمی‌خواهم عراق و خودم را غرق در خون بیشتری بکنم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا آمریکا خواستار پاسخ نظامی به گروه‌های مذکور است یا خیر نیز گفت: نمی‌خواهم عراق را به جنگ بکشانم؛ این را نخواهم پذیرفت و چنین درخواستی از من نشده است.

الکاظمی درباره احتمال انتخاب شدن مجددش برای نخست‌وزیری عراق پس از انتخابات آتی این کشور و آیا اینکه بار دیگر این مسئولیت را می‌پذیرد یا خیر؛ تاکید کرد: اگر چنین اجماع نظر عراقی وجود داشته باشد، این نقش را خواهم پذیرفت تا به کشورم خدمت کنم.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.