Friday, 7 October , 2022
امروز : جمعه, ۱۵ مهر , ۱۴۰۱ - 12 ربيع أول 1444
شناسه خبر : 10257
  پرینتخانه » الف, فرهنگ و هنر تاریخ انتشار : ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۶:۳۴ |
رسوایی جهانی ایرانی پس از موفقیت فرهادی

حمله ایرانی ها به «قهرمان»

پایگاه اینترنتی «آی ام دی بی» که یکی از مهمترین مراجع اطلاعاتی آنلاین در دنیای سینما محسوب می شود امکان نمره دهی به فیلم «قهرمان» اثر اصغر فرهادی، کارگردان ایرانی را غیرفعال کرد. این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که گروهی از کاربران با مراجعه به این پایگاه اینترنتی و ثبت نام بر روی آن نمره های پائینی به فیلم «قهرمان» دادند. امری که باعث شد نمره این فیلم در سایت «آی ام دی بی» (IMDB) سقوط کند. موج اعطای نمره پائین به «قهرمان» در این پایگاه اینترنتی پس از انتقاد گروهی از کاربران شبکه های اجتماعی از برخی موضع گیری های اصغر فرهادی آغاز شد.
حمله ایرانی ها به «قهرمان»
 

پایگاه اینترنتی «آی ام دی بی» که یکی از مهمترین مراجع اطلاعاتی آنلاین در دنیای سینما محسوب می شود امکان نمره دهی به فیلم «قهرمان» اثر اصغر فرهادی، کارگردان ایرانی را غیرفعال کرد.

این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که گروهی از کاربران با مراجعه به این پایگاه اینترنتی و ثبت نام بر روی آن نمره های پائینی به فیلم «قهرمان» دادند. امری که باعث شد نمره این فیلم در سایت «آی ام دی بی» (IMDB) سقوط کند. موج اعطای نمره پائین به «قهرمان» در این پایگاه اینترنتی پس از انتقاد گروهی از کاربران شبکه های اجتماعی از برخی موضع گیری های اصغر فرهادی آغاز شد.

این در حالی است که اثر جدید اصغر فرهادی که در جشنواره کن برنده جایزه بزرگ هیات داوران شد هنوز اکران عمومی نشده است. پایگاه اینترنتی «آی ام دی بی» احتمالا با توجه به عدم اکران عمومی «قهرمان» و تغییر ناگهانی میانگین نمره فیلم «قهرمان» تصمیم گرفته است تا امکان ارزش گذاری این اثر را برای کاربران غیرفعال کند.

Recenzję IMDB

اصغر فرهادی در حاشیه جشنواره فیلم کن گفته بود که به سابقه بازیگران توجه نمی کند و تنها جنبه هنری کار آنها هنگام ایفای نقش برایش اهمیت دارد. این اظهارات وی مورد انتقاد محمد رسول اف، دیگر کارگردان ایرانی قرار گرفت. اصغر فرهادی همچنین جمله ای را که پس از انتشار مصاحبه اش با پایگاه اینترنتی «ورایتی» جنجالی شده بود تکذیب کرد.

از قول اصغر فرهادی در پایگاه «ورایتی» آمده بود که حکومت ایران «سرکوبگر» است و آزادی بیان در این کشور وجود ندارد. برنده جایزه بزرگ هیات داوران جشنواره فیلم کن در سال ۲۰۲۱ پس از انتشار این مصاحبه اعلام کرد که چنین سخنانی نگفته و اظهاراتش اشتباه ترجمه شده است.

در همین شرایط، اصغر فرهادی با انتشار متنی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: میل قلبی ام آن است که به جای عکس من، جملات دردمندانه آن مادر خوزستانی در گوشه گوشه شهر نصب شود.

اصغر فرهادی در واکنش به نصب بیلبوردهای او و فیلم «قهرمان» در سطح شهر نوشت:

همکاران عزیز،

از صمیم قلب از شما سپاسگزارم و قدردان لطف و مهری که به من داشته اید برای همیشه خواهم بود. اما در این روزهای تلخ که فریاد اعتراض های به حق مردم به ستوه آمده از ظلم، همچون تمام این سال ها با بازداشت و گلوله پاسخ داده می شود و بیش از پیش آنان را از یافتن گوشی شنوا ناامید می کند، میل قلبی ام آن است که به جای عکس من، جملات دردمندانه آن مادر خوزستانی در گوشه گوشه شهر نصب شود؛ شاید این مظلومیت لحظه ای چشم های خواب زده را به عمق رنج این دوران باز کند.

واکنش اصغر فرهادی به اعتراض‌ خوزستان | به جای عکس من جملات دردمندانه آن مادر خوزستانی در گوشه گوشه شهر نصب شود

 


 

به اشتراک بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.