Tuesday, 16 August , 2022
امروز : سه شنبه, ۲۵ مرداد , ۱۴۰۱ - 19 محرم 1444
شناسه خبر : 10597
  پرینتخانه » اخبار بالا, جامعه تاریخ انتشار : ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۳ |
رئیس کمیسیون اروپا اعلام کرد

۷۰ درصد بزرگسالان در اتحادیه اروپا، حداقل یک دوز واکسن زده‌اند

  رئیس کمیسیون اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد که ۷۰ درصد از بزرگسالان در کشورهای عضو اتحادیه اروپا حداقل یک دوز واکسن کرونا دریافت کرده‌اند. اورزولا فن در لاین در بیانیه خود به وعده اتحادیه اروپا برای واکسیناسیون ۷۰ درصد جمعیت بزرگسالان در ۲۸ کشور عضو اشاره کرده و نوشته: «اتحادیه اروپا به قول خود […]

۷۰ درصد بزرگسالان در اتحادیه اروپا، حداقل یک دوز واکسن زده‌اند
 

رئیس کمیسیون اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد که ۷۰ درصد از بزرگسالان در کشورهای عضو اتحادیه اروپا حداقل یک دوز واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.

اورزولا فن در لاین در بیانیه خود به وعده اتحادیه اروپا برای واکسیناسیون ۷۰ درصد جمعیت بزرگسالان در ۲۸ کشور عضو اشاره کرده و نوشته: «اتحادیه اروپا به قول خود عمل کرد و ماموریتش را انجام داد.»

به‌گفته او، هم‌اکنون ۵۷درصد از افراد بالای ۱۸ سال به‌طور کامل واکسینه شده‌اند و ۲ دوز واکسن خود را دریافت کرده‌اند. سال گذشته، عقب بودن اتحادیه اروپا از روند واکسیناسیون در آمریکا و انگلیس، سبب مطرح شدن انتقادهای بسیار علیه مسئولان این سازمان شده بود. هم‌اکنون، در آمریکا ۶۹ درصد افراد بزرگسال حداقل یک دوز واکسن دریافت کرده‌اند. ۶۰ درصد هم به‌طور کامل واکسینه شده و ۲ دوز لازم واکسن را دریافت کرده‌اند. در انگلیس، ۷۰ درصد ۲ دوز واکسن دریافت کرده‌اند و ۸۸ درصد هم دست‌کم یک دوز واکسن زده‌اند.

با وجود واکسیناسیون گسترده، اروپا طی هفته‌های اخیر شاهد افزایش شمار ابتلا به کرونا بوده است. البته به دلیل واکسیناسیون، تعداد مرگ‌ومیر در کشورهای اروپایی به‌شدت پایین‌تر از سال گذشته است. هم‌اکنون، کرونای نوع دلتا دست‌کم در ۱۹ کشور از ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا مشاهده شده است. حدود ۷۰ درصد مبتلایان در اروپا اکنون به ویروس دلتا یا همان ویروس جهش‌یافته در هند مبتلا هستند.

هانس هنری پی کلوگ، مدیر بخش اروپای سازمان جهانی بهداشت در مورد واکسینه نشدن افراد باقیمانده در اروپا هشدار داده و گفته است: «ما هنوز از پایان بحران شیوع کرونا خیلی دور هستیم. افراد واکسینه نشده در معرض خطر بستری شدن در بیمارستان‌ها قرار دارند.»

در تعدادی از کشورهای اروپایی ازجمله در فرانسه، برخی از مردم در مقابل واکسینه شدن مقاومت می‌کنند. پی کلوگ از دولت‌ها خواسته روند واکسیناسیون را هرچه سریع‌تر تکمیل کنند.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.