Sunday, 22 May , 2022
امروز : یکشنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۱ - 21 شوال 1443
شناسه خبر : 16894
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۱ |

گزارش آژانس درباره تغییر محل برخی فعالیت‌های هسته‌ای ایران

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد که ایران می‌خواهد در سایت اصفهان به تولید لوله‌های روتور سانتریفیوژ بپردازد. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد که ایران به این نهاد اطلاع داده است که می‌خواهد به تولید لوله‌های روتور و Bellows (قطعات مربوط به سانتریفیوژ) در مکان جدیدی در اصفهان بپردازد؛ به جای آنکه این قطعات […]

گزارش آژانس درباره تغییر محل برخی فعالیت‌های هسته‌ای ایران

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد که ایران می‌خواهد در سایت اصفهان به تولید لوله‌های روتور سانتریفیوژ بپردازد.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد که ایران به این نهاد اطلاع داده است که می‌خواهد به تولید لوله‌های روتور و Bellows (قطعات مربوط به سانتریفیوژ) در مکان جدیدی در اصفهان بپردازد؛ به جای آنکه این قطعات را در مجتمع تسای کرج بسازد.

گزارش آژانس اتمی به کشورهای عضو که به رصد رویترز رسیده است دلیلی مبنی بر اینکه چرا ایران تولید قطعات را از سایت کرج به اصفهان منتقل کرده ارائه نمی‌دهد.

بنا بر این گزارش، همچنین ایران به اطلاع آژانس بین المللی انرژی اتمی رسانده است که این نهاد بین‌المللی می‌تواند اقدامات نظارتی‌اش را متعاقب این تصمیم تنظیم کند.

در این گزارش آمده است که تولید لوله‌های سانتریفیوژ در سایت کرج متوقف و دوربین‌های نظارتی ۲۴ ژانویه (۴ بهمن) در سایت هسته‌ای اصفهان نصب شده است.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.