Friday, 22 October , 2021
امروز : جمعه, ۳۰ مهر , ۱۴۰۰ - 16 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 7396
  پرینتخانه » قـطـار اخـبـار, سیاست تاریخ انتشار : ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۷ |
حسن روحانی

کولبری زشت و غبر قابل قبول است

  رئیس جمهوری با زشت و غبر قابل قبول دانستن پدیده کولبری گفت: این کار نه در شان کرامت انسانی مرزنشینان رشید ماست نه با سیاست‌ها و انضباط تجاری کشور سازگاری دارد و باید با حمایت اقتصادی، کارآفرینی و مهارت‌افزایی برای مرزنشینان شریف، این پدیده ناگوار از چهره مزرهای ما زدوده شود. دویست و بیست […]

کولبری زشت و غبر قابل قبول است
 

رئیس جمهوری با زشت و غبر قابل قبول دانستن پدیده کولبری گفت: این کار نه در شان کرامت انسانی مرزنشینان رشید ماست نه با سیاست‌ها و انضباط تجاری کشور سازگاری دارد و باید با حمایت اقتصادی، کارآفرینی و مهارت‌افزایی برای مرزنشینان شریف، این پدیده ناگوار از چهره مزرهای ما زدوده شود.

دویست و بیست و چهارمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به ریاست رئیس جمهور برگزار شد و در این جلسه، برنامه تامین کالاهای اساسی، ضروری و مورد نیاز در سال ۱۴۰۰ مورد بررسی قرار گرفت.

در آغاز جلسه، رئیس کل بانک مرکزی گزارشی از تامین ارز مورد نیاز کالاهای اساسی در سال های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ ارایه نمود و پس از بحث و بررسی تصمیمات لازم برای خرید اقلام مورد نیاز اتخاذ شد.

همچنین وزیر صنعت، معدن و تجارت گزارشی از تامین گندم مورد نیاز سال  ۱۴۰۰و آمار خرید داخلی گندم در استان های مختلف ارایه نمود سپس برنامه تامین سالیانه گندم برای نیاز سال و تکمیل ذخایر استراتژیک پس از بحث و بررسی به تصویب رسید.

در این جلسه وزیر کشور و مسئولان ستاد مبارزه با قاچاق کالا نیز گزارشی از اقدامات و برنامه های این ستاد ارایه کردند.

رئیس جمهور قاچاق کالا را امری ناپسند و زیان بار برای اقتصاد و تجارت سالم و شفاف در کشور دانست و تاکید کرد: کولبری پدیده زشت و غیرقابل قبولی بوده که نه در شان کرامت انسانی مرزنشینان رشید ما است و نه با سیاست ها و انضباط تجاری کشور سازگاری دارد.

روحانی افزود: باید با حمایت اقتصادی، اشتغالزایی و مهارت افزایی برای مرزنشینان شریف، این پدیده ناگوار از چهره مزرهای ما زدوده شود.

رئیس جمهور تصریح کرد: شفاف سازی و ایجاد انضباط در سراسر چرخه تجاری کشور، از نقطه تامین تا زنجیره عرضه و نقطه مصرف لازمه این کار است و رسیدن به این هدف با هماهنگی و همکاری همه دستگاه های ذیربط در دولت ، نیروی انتظامی و نهادهای نظارتی و قضایی امکان پذیر خواهد بود.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.