Saturday, 22 January , 2022
امروز : شنبه, ۲ بهمن , ۱۴۰۰ - 19 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 669
  پرینتخانه » جامعه, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۲:۳۵ |
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی

کنکور را نمی‌خواهیم به‌هیچ‌وجه برداریم

   رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و عضو شورای سنجش و پذیرش درباره حذف کنکور و میزان موثر بودن جذب دانشجو با استفاده از سوابق تحصیلی گفت: پشت پرده برگزاری کنکور در کشور ما اقتصادی بزرگ نهفته است به همین دلیل افراد ذی‌نفع در این مسئله همچنان درصدد هستند کنکور در جامعه و بین مردم حاکمیت […]

کنکور را نمی‌خواهیم به‌هیچ‌وجه برداریم
 

 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و عضو شورای سنجش و پذیرش درباره حذف کنکور و میزان موثر بودن جذب دانشجو با استفاده از سوابق تحصیلی گفت: پشت پرده برگزاری کنکور در کشور ما اقتصادی بزرگ نهفته است به همین دلیل افراد ذی‌نفع در این مسئله همچنان درصدد هستند کنکور در جامعه و بین مردم حاکمیت خود را حفظ کند. علاوه بر این آنها می‌خواهند فضیلت کنکور را دیکته کنند.

محمدمهدی طهرانچی ادامه داد: اقتصاد شکل‌گرفته پیرامون کنکور کل نظام تربیتی ما را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

این عضو شورای سنجش و پذیرش افزود: هم‌اکنون که در ۸۵ درصد ظرفیت آموزش عالی کشور به جز رشته‌های پزشکی امکان ورود براساس سوابق تحصیلی و درسی که دانش‌آموز در مدرسه خوانده و معدلی که کسب کرده فراهم شده، افراد که پشت پرده شکل‌گیری اقتصاد کنکور و مافیای آن هستند موضوع عدم توانمندی دانشجویانی را که براساس معدل به دانشگاه پیدا می‌کنند مطرح کرده‌اند و در صدد تحقیر آنها هستند.

طهرانچی گفت: مشکل ما این است کنکور نظام مدرسه ما را تضعیف کرده است. اگر کنکور را برداریم معدل دانش‌آموزان خود به خود درست می‌شود.

این عضو شورای سنجش و پذیرش توضیح داد: مشکل کشور ما این است که کنکور را نمی‌خواهیم به‌هیچ‌وجه برداریم یا آن را حتی محدود کنیم. به همین دلایل اقتصاد کنکور خودش را تحمیل می‌کند.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.