Tuesday, 28 September , 2021
امروز : سه شنبه, ۶ مهر , ۱۴۰۰ - 21 صفر 1443
شناسه خبر : 6058
  پرینتخانه » اخبار روز, ورزش تاریخ انتشار : ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۳ |

کره شمالی از شرکت در المپیک توکیو انصراف داد

  کره شمالی اعلام کرد که به دلیل خطر ابتلای ورزشکاران به کووید۱۹ امسال در بازی‌های المپیک توکیو شرکت نخواهد کرد. سی و دومین دور بازیهای المپیک، پس از یک سال تاخیر به دلیل بحران کرونا، سرانجام تابستان امسال طی روزهای ۲۳ ژوئیه تا ۸ اوت به میزبانی توکیو، پایتخت ژاپن برگزار خواهد شد. بنا […]

کره شمالی از شرکت در المپیک توکیو انصراف داد
 

کره شمالی اعلام کرد که به دلیل خطر ابتلای ورزشکاران به کووید۱۹ امسال در بازی‌های المپیک توکیو شرکت نخواهد کرد.

سی و دومین دور بازیهای المپیک، پس از یک سال تاخیر به دلیل بحران کرونا، سرانجام تابستان امسال طی روزهای ۲۳ ژوئیه تا ۸ اوت به میزبانی توکیو، پایتخت ژاپن برگزار خواهد شد.

بنا بر اعلام وزارت ورزش کره شمالی، تصمیم به انصراف از حضور در این بازی‌ها، در جریان نشست «کمیته المپیک کره شمالی» در ۲۵ مارس گرفته شده و هدف از اتخاذ این تصمیم نیز محافظت از ورزشکاران بوده است.

انصراف از شرکت در رقابت‌های بین‌المللی امسال در حالی است که حضور نمایندگان این کشور در آخرین بازیهای المپیک زمستانی که سه سال پیش در شهر پیونگ‌چانگ کره جنوبی برگزار شد، به رویدادی سرنوشت ساز برای این کشور تبدیل گردید و زمینه تحقق اولین دیدار تاریخی رهبران ایالات متحده و کره شمالی در سنگاپور را فراهم کرد.

شرکت کیم یو-‌جونگ، خواهر رهبر کره شمالی به عنوان فرستاده برادرش در المپیک زمستانی ۲۰۱۸ کره جنوبی، یک فرصت کم‌سابقه دیپلماتیک برای مون جائه-‌این، رئیس جمهور کره جنوبی بود تا شروع به میانجی‌گری میان پیونگ یانگ و واشنگتن کند و به این ترتیب فضا برای دیدار دونالد ترامپ و کیم جونگ-اون فراهم شود.

اعلامیه  پیونگ یانگ به امیدهای سئول برای استفاده دوباره از فرصت بازی‌های المپیک برای احیای روند گفتگوها میان پیونگ یانگ و واشنگتن پایان داد؛ این گفتگوها از زمان پایان بی‌نتیجۀ دومین دیدار کیم‌ و ترامپ در فوریه ۲۰۱۹ میلادی متوقف شده است.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.