Friday, 12 August , 2022
امروز : جمعه, ۲۱ مرداد , ۱۴۰۱ - 15 محرم 1444
شناسه خبر : 16089
  پرینتخانه » اخبار روز, جامعه تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۰:۵۳ |

کاهش ۷۰ درصدی ساخت‌وساز در تهران

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: ۱۰ پرونده علیه معاونین شهرسازی ایجاد شده و مشکل اختیارات شهرداران مناطق هم داریم که با پشتیبانی شورای شهر تا ۲ ماه آینده فرایند نزولی ساخت و ساز به وضعیت صعودی تبدیل خواهد شد. حمیدرضا صارمی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با حضور در صحن شورای اسلامی شهر […]

کاهش ۷۰ درصدی ساخت‌وساز در تهران

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: ۱۰ پرونده علیه معاونین شهرسازی ایجاد شده و مشکل اختیارات شهرداران مناطق هم داریم که با پشتیبانی شورای شهر تا ۲ ماه آینده فرایند نزولی ساخت و ساز به وضعیت صعودی تبدیل خواهد شد.

حمیدرضا صارمی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با حضور در صحن شورای اسلامی شهر درباره وضعیت ساخت و ساز در پایتخت اظهار داشت: ساخت و ساز در کشور از جمله تهران کاهش یافته که البته در پایتخت این کاهش وزن بیشتری را اختصاص به خود داده است. برای مثال در کشور ۱۵ تا ۲۰ و در تهران طی بازه ۵ تا ۶ ساله ۶۰ تا ۷۰ درصد کمتر شده است.

وی افزود: ۴ لایحه برای بهبود وضعیت ساخت و ساز در تهران به کمیسیون عمران و شهرسازی شورا ارائه داده‌ایم و حدود ۶ مورد که در زمینه صدور پروانه مشکل ایجاد می‌کرد و به نوعی موازی‌کاری بود حذف شده است.

وی گفت: در کل شهر مقرراتی پیش از این حاکم شده که در برخی از محلات ۳ طبقه بیشتر ساخت و ساز نشود. البته این مسئله برای سازندگان توجیه فنی و اقتصادی ندارد و از طرفی بلندمرتبه‌سازی هم هر روز سخت‌تر شده است.

وی گفت: ۱۰ پرونده علیه معاونین شهرسازی ایجاد شده و مشکل اختیارات شهرداران مناطق هم داریم که ان‌شاءالله با پشتیبانی شورای شهر تا ۲ ماه آینده فرایند نزولی ساخت و ساز به وضعیت صعودی تبدیل خواهد شد.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.