Thursday, 16 September , 2021
امروز : پنج شنبه, ۲۵ شهریور , ۱۴۰۰ - 9 صفر 1443
شناسه خبر : 5084
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۵ |
دبیرکل سازمان ملل

کابوسی زنده در سوریه حکمفرما است

  دبیرکل سازمان ملل به مناسبت دهمین سالگرد آغاز بحران سوریه گفت، سوریه همچنان یک “کابوس زنده” است به طوری‌که حدود ۶۰ درصد از سوری‌ها در معرض خطر گرسنگی قرار دارند. آنتونیو گوترش گفت،: درک کامل میزان ویرانی در سوریه غیرممکن است. اما ملت‌ این کشور از یکی از بدترین جرائمی که دنیای این قرن […]

کابوسی زنده در سوریه حکمفرما است
 

دبیرکل سازمان ملل به مناسبت دهمین سالگرد آغاز بحران سوریه گفت، سوریه همچنان یک “کابوس زنده” است به طوری‌که حدود ۶۰ درصد از سوری‌ها در معرض خطر گرسنگی قرار دارند.

آنتونیو گوترش گفت،: درک کامل میزان ویرانی در سوریه غیرممکن است. اما ملت‌ این کشور از یکی از بدترین جرائمی که دنیای این قرن می‌شناسد، رنج می‌برند، حجم فجایع وجدان را به درد می‌آورد. 

او اضافه کرد: سوریه از صفحات اصلی حذف شده و با وجود آن همچنان وضعیت “کابوسی زنده” در آنجا حکم‌فرماست.

گوترش تصریح کرد: نیاز به افزایش امکان انتقال کمک‌های انسانی وجود دارد و افزایش ارائه کمک‌ها از طریق مسیرها و مرزها برای دستیابی نیازمندان به این کمک‌ها در هر مکانی امری ضروری است، از این رو از شورای امنیت بارها خواسته‌ام درباره این مساله حیاتی توافق کند.

شورای امنیت اولین بار در سال ۲۰۱۴ اجازه امدادرسانی از مرزها به سوریه را از طریق چهار گذرگاه مرزی داد و در سال گذشته میلادی تعداد این گذرگاه‌ها را تنها به یک گذرگاه با ترکیه کاهش داد.

قرار است شورای امنیت مساله انتقال کمک‌ها به سوریه از طریق مرزها را بار دیگر در ژوئیه بررسی کند.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.