Sunday, 23 January , 2022
امروز : یکشنبه, ۳ بهمن , ۱۴۰۰ - 20 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 15191
  پرینتخانه » وقایع اتفاقیه, جامعه تاریخ انتشار : ۰۴ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۵ |

چه کشورهای اروپایی کمترین و بیشترین تلفات جانی هوایی را دارند؟

طبق گزارش اداره آمار کمیسیون اروپا، یورواستات، ۱۲۲ نفر در سال ۲۰۲۰ در سوانح هوایی در قلمرو اتحادیه اروپا جان خود را از دست داده‌اند که نشان دهنده کاهش ۳۱ درصدی در مقایسه با سال ۲۰۱۹ میلادی است که در آن ۱۷۶ نفر کشته شدند. مانند چهار سال گذشته، بیشترین تلفات سوانح هوایی سال ۲۰۲۰ […]

چه کشورهای اروپایی کمترین و بیشترین تلفات جانی هوایی را دارند؟
طبق گزارش اداره آمار کمیسیون اروپا، یورواستات، ۱۲۲ نفر در سال ۲۰۲۰ در سوانح هوایی در قلمرو اتحادیه اروپا جان خود را از دست داده‌اند که نشان دهنده کاهش ۳۱ درصدی در مقایسه با سال ۲۰۱۹ میلادی است که در آن ۱۷۶ نفر کشته شدند.

مانند چهار سال گذشته، بیشترین تلفات سوانح هوایی سال ۲۰۲۰ میلادی یعنی ۹۱ درصد آن (۱۱۱ مورد) مربوط به هواپیماهایی با بیشینه وزن برخاست (MTOM) کمتر از ۲۲۵۰ کیلومتر در رده هوانوردی عمومی و یا به عبارتی دیگر غیرنظامی بوده است.

این زیر مجموعه شامل هواپیماهای کوچک، گلایدرها، میکرولایت‌ها (هواپیمای فوق سبک) و همچنین بالن‌های هوای گرم است.

بیشترین مرگ و میر (۷۳ درصد) در این رده (زیر ۲۲۵۰ کیلوگرم)‌ در فرانسه (۳۷ کشته)، آلمان (۲۹ کشته)، ایتالیا (۹ کشته)‌ و لهستان (۶ کشته)‌ به ثبت رسیده است.

دومین دسته با بیشترین مرگ و میر، شامل پنج مورد فوتی در هنگام «کار هوایی» رخ داده است که مربوط به هواپیماهایی برای خدمات تخصصی مانند کشاورزی، ساخت‌وساز، عکاسی، نقشه‌برداری، جست‌وجو و نجات و همچنین تبلیغات هوایی است.

«حمل و نقل هوایی تجاری» و «هوانوردی عمومی» شامل هواپیماهای بزرگ با وزن بیش از ۲۲۵۰ کیلوگرم (MTOM) هر کدام سه مرگ را ثبت کرده‌اند.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.