Tuesday, 9 August , 2022
امروز : سه شنبه, ۱۸ مرداد , ۱۴۰۱ - 12 محرم 1444
شناسه خبر : 9232
  پرینتخانه » سیاست, وقایع اتفاقیه تاریخ انتشار : ۰۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۴ |

پیام مقتدی صدر به رئیسی درباره درگیری‌های سیاسی و فرقه‌گرایی

  مقتدی صدر از آیت الله رئیسی خواست که اقدامی را صورت دهد که درگیری‌های سیاسی و فرقه‌گرایی در منطقه پایان یابد. مقتدی صدر رهبر جریان صدر، در رشته توییتی از ایران و عربستان خواست که با یکدیگر گفت وگو کنند.  صدر در ادامه توییتش افزود: عراق می‌تواند حلقه اتصال میان کشورهای منطقه باشد.  صدر […]

پیام مقتدی صدر به رئیسی درباره درگیری‌های سیاسی و فرقه‌گرایی
 

مقتدی صدر از آیت الله رئیسی خواست که اقدامی را صورت دهد که درگیری‌های سیاسی و فرقه‌گرایی در منطقه پایان یابد.

مقتدی صدر رهبر جریان صدر، در رشته توییتی از ایران و عربستان خواست که با یکدیگر گفت وگو کنند. 

صدر در ادامه توییتش افزود: عراق می‌تواند حلقه اتصال میان کشورهای منطقه باشد. 

صدر افزود: ما همچنان می‌خواهیم که روابط خوبی با هر دو طرف [ایران و عربستان] داشته باشیم و حسن همجواری را با همه آنان رعایت کنیم، و تا زمانی که آن‌ها با ما ارتباط دارند، نمی‌خواهیم به ضرر یکی از دو کشور به کشور دیگر متمایل شویم. 

رئیس جریان صدر افزود: اولین پایه حسن همجواری‌ عدم دخالت در امور داخلی عراق و همکاری برای برداشتن همه مشکلات مشترک و گرفتار نکردن همسایه به مشکلاتی است که به آن نیازی ندارد، همچنین همکاری باید در یک سطح و بدون برتری کشور همسایه بر عراق و تبعیت بغداد از آن کشور باشد. 

وی خاطر نشان کرد: امروزه شاهدیم که عراق با حفظ استقلال و حاکمیت خود قادر است که حلقه ارتباطی میان دو طرف باشد، به ویژه این که بی‌شک همگرایی و نزدیکی میان ایران و عربستان، تأثیرات مثبتی برای عراق ما به ارمغان خواهد آورد. 

صدر همچنین از آیت الله رئیسی رئیس  جمهوری منتخب ایران خواست که اقدامی را صورت دهد که درگیری‌های سیاسی و فرقه‌گرایی در منطقه پایان یابد، چرا که این کار موجب تقویت اسلام و تضعیف دشمن مشترک به ویژه رژیم صهیونیستی شود که از همه این درگیری‌های [فرقه‌ای] برای برنامه‌های سست خود که به مانند تار عنکبوت است، بهره برداری می‌کند.

 


 

برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.