Wednesday, 25 May , 2022
امروز : چهارشنبه, ۴ خرداد , ۱۴۰۱ - 24 شوال 1443
شناسه خبر : 17962
  پرینتخانه » اخبار روز, حمله روسیه به اوکراین, سیاست تاریخ انتشار : ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۳ |

پوتین: تحریم‌های اعمال شده، اعلان جنگ به روسیه است

رئیس‌جمهور روسیه در سخنانی اعلام کرد که تحریم‌های اعمال شده علیه مسکو شبیه اعلام جنگ به روسیه است. ولادیمیر پوتین ضمن بازدید از مرکز آموزش خلبانی شرکت ملی آئروفلوت گفت: ما سعی کردیم تمام تعهدات و توافقات را اجرا و از تشدید تنش در شرق اوکراین جلوگیری کنیم. رئیس جمهور روسیه در ادامه افزود: اوکراین […]

پوتین: تحریم‌های اعمال شده، اعلان جنگ به روسیه است

رئیس‌جمهور روسیه در سخنانی اعلام کرد که تحریم‌های اعمال شده علیه مسکو شبیه اعلام جنگ به روسیه است.

ولادیمیر پوتین ضمن بازدید از مرکز آموزش خلبانی شرکت ملی آئروفلوت گفت: ما سعی کردیم تمام تعهدات و توافقات را اجرا و از تشدید تنش در شرق اوکراین جلوگیری کنیم.

رئیس جمهور روسیه در ادامه افزود: اوکراین با استفاده از سلاح‌های سنگین محله‌های مسکونی دونتسک را هدف قرار می‌داد. مقامات کی‌یف در سال‌های گذشته به نقض توافق‌نامه‌ها ادامه داده‌ و حدود ۱۳۰۰۰ روس را در دونباس کشتند.

وی تصریح کرد: ناتو از اوکراین حمایت می‌کند زیرا در مقابل روسیه ایستاده است. اوکراین در حال تلاش برای بازگشت به داشتن پایگاه‌های هسته‌ای است، پس چگونه می‌توانیم این را بپذیریم.

پوتین ادامه داد: مقامات کی‌یف آشکارا اعلام می‌کنند که نمی‌خواهند توافقات مینسک را اجرا کنند. مقامات اوکراینی دانشجویان خارجی را به گروگان و غیرنظامیان را به عنوان سپر انسانی گرفته‌اند.

رئیس جمهور روسیه اضافه کرد: ما به دنبال خلع سلاح اوکراین و خلاص شدن از شر نازیسم در آن هستیم.

پوتین هشدار داد که هرگونه تلاش برای ایجاد منطقه پرواز ممنوع از هر کشور دیگری مشارکت مستقیم در فعالیت‌های نظامی تلقی خواهد شد.

وی گفت: ما نمی‌توانستیم اظهارات درباره تبدیل شدن اوکراین به یک قدرت هسته‌ای را نادیده بگیریم. ما با یک تهدید واقعی روبرو شدیم و می‌خواهیم از ساکنان دونباس دفاع کنیم.

پوتین ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز اوکراین را غیرممکن دانست و گفت که تحریم‌های اعمال شده علیه ما مانند اعلان جنگ به روسیه است.

رئیس جمهور روسیه ادامه داد: ستاد کل و وزارت دفاع تصمیماتی را برای تخریب زیرساخت‌های نظامی اوکراین گرفته‌اند.

وی تأکید کرد که تلاش‌هایی برای بی‌ثبات کردن جامعه روسیه وجود دارد و تحریم‌ها ما را مجبور می‌کند که وظایف سخت را خودمان انجام دهیم.

پوتین از بی‌توجهی غرب به کشتار غیرنظامیان در منطقه دونباس- شامل جمهوری‌های لوهانسک و دونتسک- انتقاد کرد و گفت که ساکنان دونباس سگ‌های ولگرد نیستند. حدود ۱۴۰۰۰ نفر از آنها کشته شدند؛ اما غرب ترجیح داد به مدت هشت سال متوجه این موضوع نشود.

 


 

برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.