Tuesday, 19 October , 2021
امروز : سه شنبه, ۲۷ مهر , ۱۴۰۰ - 13 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 7328
  پرینتخانه » وقایع اتفاقیه, امــروز در تــاریخ, سیاست تاریخ انتشار : ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۹ |

پوتین: ایدئولوژی‌ نازی‌ها دوباره قوت گرفته‌

  رئیس جمهور روسیه  همزمان با سالگرد پایان جنگ جهانی دوم هشدار داد که باورهای دوران حکومت نازی‌ها همچنان در عصر معاصر قوی است. ولادیمیر پوتین که در مراسم رژهٔ ارتش روسیه سخن می‌گفت، «تلاش برای بازنویسی تاریخ و توجیه رفتار خائنان و جانیانی که خون صدها هزار تن از مردم بی‌آزار بر گردن آنهاست» […]

پوتین: ایدئولوژی‌ نازی‌ها دوباره قوت گرفته‌
 

رئیس جمهور روسیه  همزمان با سالگرد پایان جنگ جهانی دوم هشدار داد که باورهای دوران حکومت نازی‌ها همچنان در عصر معاصر قوی است.

ولادیمیر پوتین که در مراسم رژهٔ ارتش روسیه سخن می‌گفت، «تلاش برای بازنویسی تاریخ و توجیه رفتار خائنان و جانیانی که خون صدها هزار تن از مردم بی‌آزار بر گردن آنهاست» و نیز ایجاد «روسیه‌هراسی» را مردود خواند.

رئیس جمهوری روسیه افزود که برخی می‌کوشند ایدئولوژی نازی‌هایی را که «توهم منحصربه‌فرد بودن داشتند» دیگربار به اجرا بگذارند. روابط روسیه و غرب به‌ویژه پس از بحران اوکراین به‌تیرگی گراییده است.

پوتین همچنین اعلام کرد که کشورش «مدافع قانون بین‌الملل است» اما همزمان «به سختی از منافع ملی» دفاع می‌کند و افزود: «نیروهای مسلح شجاع روسیه به عنوان میراث‌داران سربازان پیروز (جنگ جهانی دوم)، ضامن مطمئن این امر هستند.»

روز شکست ارتش آلمان نازی به وسیلهٔ نیروهای روس، که در روسیه روز پیروزی نامیده می‌شود، مهمترین تعطیلی غیرمذهبی این کشور به‌شمار می‌رود.

در مراسم رژهٔ امسال بیش از ۱۹۰ نوع از ادوات نظامی روسیه شامل تانک‌ها، بالگردها، جنگنده‌ها و جایگاه‌های پرتاب موشک قاره‌پیما از میدان سرخ مسکو عبور کردند.

در این رویداد سالانه یاد سربازان و قربانیان جنگ جهانی دوم در این کشور گرامی داشته می‌شود. مطابق برآوردها ۲۷ میلیون تن در جریان جنگ جهانی دوم یا در اثر پیامدهای آن در روسیه جان باخته‌اند.

 


 

برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.