Friday, 24 September , 2021
امروز : جمعه, ۲ مهر , ۱۴۰۰ - 17 صفر 1443
شناسه خبر : 8517
  پرینتخانه » اخبار روز, جامعه تاریخ انتشار : ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۸ |

پالایشگاه تهران همچنان می سوزد

  سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در خصوص آخرین اخبار از روند عملیات آتش نشانان در حادثه آتش سوزی پالایشگاه جنوب تهران توضیحاتی ارایه کرد. سید جلال ملکی اظهارکرد: پیرو حادثه در پالایشگاه جنوب تهران، در نهایت ١٠ ایستگاه از سازمان آتش نشانی تهران به همراه چندین دستگاه خودروهای پشتیبانی از […]

پالایشگاه تهران همچنان می سوزد
 

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در خصوص آخرین اخبار از روند عملیات آتش نشانان در حادثه آتش سوزی پالایشگاه جنوب تهران توضیحاتی ارایه کرد.

سید جلال ملکی اظهارکرد: پیرو حادثه در پالایشگاه جنوب تهران، در نهایت ١٠ ایستگاه از سازمان آتش نشانی تهران به همراه چندین دستگاه خودروهای پشتیبانی از جمله خودرو بالابر، دستگاه تنفسی، تانکر آب و.. در محل حضور پیدا کردند.

وی گفت: مجموع خودروهایی که در این حریق استفاده شدند حدود ۶٠ دستگاه بوده است. حدود ١٨٠ آتش نشانان تا به حال در حال عملیات بوده‌اند. آتش نشانی شرکت نفت نیز در محل حضور دارد. همکاران ناجا، راهور، بحران، اورژانس و.. نیز در محل حضور داشتند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران در ادامه اظهارکرد: عملیات بدون وقفه ادامه دارد. در ابتدا اعلام شد که یکی از مخازن دچار حریق شده اما ظاهراً به بخشی از مخزن دیگر نیز سرایت کرده و حجم زیادی از شعله ها به آسمان می رفت.

وی افزود: علیرغم اینکه نزدیک شدن به این حریق سخت بود اما ده ها سرلوله همزمان کار می کرد و به خوبی آب و مواد اطفایی تامین می شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران در ادامه گفت: خوشبختانه تا به حال مورد تلفات جانی نداشتیم. در این حادثه برخی از همکاران دچار ضعف و بی حالی و دود گرفتگی شدند اما مصدوم حاصل از سوختگی نداشتیم.

ملکی افزود: در حال حاضر بخش زیادی از حریق خاموش شده است. یکی از مخازن هنوز شعله دارد که طبیعی است چرا که حریق مایعات نفتی حرارت زیادی به خود می گیرد و سخت خاموش می شود.

وی در پایان گفت: بقیه مخازن در حال سرد شدن است و نگرانی بابت سرایت آتش به سایر مخازن تا حدی زیادی از بین رفته است. فقط همین یک مخزن هنوز شعله دارد که آتش نشانان عملیات خود را ادامه می دهند.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.