Tuesday, 18 January , 2022
امروز : سه شنبه, ۲۸ دی , ۱۴۰۰ - 15 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 3276
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۴:۳۸ |

پاداش ۲۷ میلیون دلاری امریکا برای اطلاعات درباره ۳ رهبر القاعده

  تنها چند ساعت پس از آنکه وزیر خارجه ایالات متحده ایران را به «حمایت فعالانه» از القاعده متهم کرد و «پایگاه جدید» این گروه خواند، وزارت خارجه آمریکا با انتشار پیام‌هایی توییتری به زبان فارسی، از تعیین پاداش برای کسب اطلاعات دربارۀ سه تن از رهبران این گروه افراطی خبر داد. بر اساس این […]

پاداش ۲۷ میلیون دلاری امریکا برای اطلاعات درباره ۳ رهبر القاعده
 

تنها چند ساعت پس از آنکه وزیر خارجه ایالات متحده ایران را به «حمایت فعالانه» از القاعده متهم کرد و «پایگاه جدید» این گروه خواند، وزارت خارجه آمریکا با انتشار پیام‌هایی توییتری به زبان فارسی، از تعیین پاداش برای کسب اطلاعات دربارۀ سه تن از رهبران این گروه افراطی خبر داد.

بر اساس این پیام‌ها، واشنگتن در مجموع تا ۲۷ میلیون دلار پاداش برای کسب اطلاعات دربارۀ عبدالرحمن المغربی، سیف العدل و یاسین السوری تعیین کرده است.

اطلاعیه وزارت خارجه با اعلام اینکه این افراد ساکن ایران هستند، اعلام می‌کند که آنها «عملیات‌های تروریستی این گروه را با اجازه سپاه پاسداران از آنجا [ایران] هدایت می‌کنند.»

در اطلاعیه این وزارتخانه عبدالرحمن المغربی، از رهبران کلیدی القاعده معرفی شده و آمده است که او مسئولیت بخش رسانه‌ای القاعده یعنی «السحاب» و نیز نظارت بر فعالیت‌های القاعده در سراسر جهان را بر عهده دارد.

دولت آمریکا سیف العدل و یاسین السوری را نیز «تهدیدی برای امنیت منطقه و جهان» توصیف و اعلام کرده است که برای دریافت اطلاعات درباره هرکدام از آنها پاداشی ۱۰ میلیون دلاری در نظر گرفته شده است.

مقامات ارشد جمهوری اسلامی ایران به صورت رسمی اتهامات مذکور از جانب امریکا را کاملا بی اساس و کذب دانسته اند.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.