Thursday, 6 October , 2022
امروز : پنج شنبه, ۱۴ مهر , ۱۴۰۱ - 11 ربيع أول 1444
شناسه خبر : 21672
  پرینتخانه » سیاست, وقایع اتفاقیه تاریخ انتشار : ۲۵ تیر ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۱ |

وزیر کشور: طالبان به قول‌شان درباره هیرمند عمل نکرده اند

وزیر کشور گفت: مسائل مرزی ما با افغانستان معمولا پس از ارجاع به مرکز امنیت افغانستان و کسانی که در کابل مسئولیت بر عهده‌شان است، حل و فصل می‌شود. احمد وحیدی درباره همکاری کشور عراق با کشورمان در خصوص برگزاری مراسم ایام محرم و اربعین گفت: در خصوص برگزاری مراسم ایام محرم و اربعین با […]

وزیر کشور: طالبان به قول‌شان درباره هیرمند عمل نکرده اند

وزیر کشور گفت: مسائل مرزی ما با افغانستان معمولا پس از ارجاع به مرکز امنیت افغانستان و کسانی که در کابل مسئولیت بر عهده‌شان است، حل و فصل می‌شود.

احمد وحیدی درباره همکاری کشور عراق با کشورمان در خصوص برگزاری مراسم ایام محرم و اربعین گفت: در خصوص برگزاری مراسم ایام محرم و اربعین با کشور عراق جلسات ما مستمر برگزار می‌شود و هماهنگی‌های خوبی هم در این زمینه انجام شده است و به طور مرتب هم دنبال می‌شود و ما مشکل مرزی با عراق نداریم. 

وزیر کشور درباره مذاکرات ایران با طالبان برای امنیت مرزهای مشترک‌مان با کشور افغانستان بیان کرد: بعضی از مرزبانانی که آن طرف مرزها قرار دارند، به دلیل عدم توجیه و آشنا نبودن با مسائل حقوقی و مرزی یک عکس‌العمل‌ها و حرکت‌هایی نشان می‌دهند که بیشترشان ناشی از توجیه نبودن است. 

وی ادامه داد: این موارد معمولا هنگامی که ارجاع می‌شود به مرکز امنیت افغانستان و کسانی که در کابل مسئولیت بر عهده‌شان است، حل و فصل می‌شود. بعضا مواردی بوده است اما مسئله جدی در این خصوص نداشته‌ایم. 

وحیدی تاکید کرد: به خاطر عدم برداشت صحیح از مسائل مرزی گاهی مرزبانان آن طرف کاری می‌کنند که تذکر به آن‌ها داده می‌شود و اقداماتشان اصلاح می‌شود. 

وزیر کشور درباره آخرین وضعیت حق‌آبه هیرمند اظهار داشت: حق‌آبه هیرمند یک حق قانونی و حقوقی برای ایران است. نماینده ریاست‌جمهوری با طالبان در این زمینه صحبت‌هایی کرده‌اند، قول‌هایی داده شده است که هنوز عملیاتی نشده و امیدواریم به زودی عملیاتی شود.

 


 

به اشتراک بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.