Sunday, 3 July , 2022
امروز : یکشنبه, ۱۲ تیر , ۱۴۰۱ - 4 ذو الحجة 1443
شناسه خبر : 17512
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۰۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۱:۲۷ |

وزیر خارجه امریکا: بسته بزرگی از تحریم‌ها را علیه روسیه آماده کرده‌ایم

وزیر امور خارجه آمریکا گفت که ایالات متحده و متحدانش بسته تحریمی بزرگی را علیه روسیه در صورت حمله به اوکراین آماده کرده‌اند. آنتونی بلینکن اعلام کرد: «ایالات متحده تمام تلاش خود را انجام خواهد داد تا ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه را از تصمیم خود منصرف کند و اقداماتی که با روسیه برای منصرف […]

وزیر خارجه امریکا: بسته بزرگی از تحریم‌ها را علیه روسیه آماده کرده‌ایم

وزیر امور خارجه آمریکا گفت که ایالات متحده و متحدانش بسته تحریمی بزرگی را علیه روسیه در صورت حمله به اوکراین آماده کرده‌اند.

آنتونی بلینکن اعلام کرد: «ایالات متحده تمام تلاش خود را انجام خواهد داد تا ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه را از تصمیم خود منصرف کند و اقداماتی که با روسیه برای منصرف کردن این کشور از حمله به اوکراین انجام می‌دهیم، باید دوطرفه باشد.»

وزیر امور خارجه آمریکا ادامه داد: اگر حمله روسیه به اوکراین اتفاق نیفتد، هفته آینده در اروپا با همتای روس خود دیدار خواهم کرد و اعمال تحریم‌ها قبل از حمله روسیه به اوکراین باعث می‌شود قدرت بازدارندگی در برابر روسیه را از دست بدهیم.

بلینکن خاطرنشان کرد: همه آنچه می‌بینیم نشان می‌دهد که حمله روسیه به اوکراین قریب الوقوع است و احتمالاتی وجود دارد که پوتین در حال فریب دادن غرب است؛ اما تمام حرکات او نشان می‌دهد که او در آستانه تهاجم است.

رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا همچنین گفت: جو بایدن آماده دیدار با ولادیمیر پوتین در هر زمانی و در هر چارچوبی برای اجتناب از جنگ در اوکراین است.

او ادامه داد: تا زمانی که تانک‌های روسیه عملا به حرکت و جنگنده‌ها به پرواز درنیامده‌اند مسیر دیپلماسی همچنان ممکن است.

او اشاره کرد: آنچه در خاک اوکراین روی می‌دهد از جمله اعلام تمدید مانورهای نظامی از سوی روسیه و بلاروس اشاره به این دارد که جهان در آستانه حمله روسیه به اوکراین است.

از سوی دیگر، دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین امروز یکشنبه تاکید کرد که انتظارات مکرر غرب در مورد حمله روسیه به اوکراین «تحریک آمیز» است و ممکن است عواقب جدی داشته باشد.

لیز تراس وزیر خارجه بریتانیا، فراتر از حمله روس‌ها به اوکراین پیش رفت و گفت: «ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه به پیشروی خود ادامه می‌دهد و در صورتی که به او اجازه حمله به اوکراین داده شود، سایر کشورهای اروپای شرقی را اشغال خواهد کرد».

تراس در مصاحبه با روزنامه انگلیسی دیلی میل گفت: «فکر نمی‌کنم رئیس‌جمهور ولادیمیر پوتین اگر به او اجازه حمله به اوکراین داده شود، به همین‌جا بسنده کند و جنگ با دیگر کشورهای همسایه اروپایی را آغاز خواهد کرد».

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.