Monday, 17 January , 2022
امروز : دوشنبه, ۲۷ دی , ۱۴۰۰ - 14 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 3138
  پرینتخانه » سیاست, وقایع اتفاقیه تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰ |

ورود قرارگاه خاتم‌الانبیاء سپاه به دو میدان نفتی

  فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: با امضای دو قرارداد توسعه میدان نفتی اهواز و میدان رشادت در خلیج فارس، قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) حضور خود در عرصه بالادستی را گسترش می‌دهد. سعید محمد در تشریح دو قرارداد توسعه میدان نفتی اهواز و میدان رشادت در خلیج فارس، اظهار داشت: توسعه میدان اهواز به عنوان سومین […]

ورود قرارگاه خاتم‌الانبیاء سپاه به دو میدان نفتی
 

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: با امضای دو قرارداد توسعه میدان نفتی اهواز و میدان رشادت در خلیج فارس، قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) حضور خود در عرصه بالادستی را گسترش می‌دهد.

سعید محمد در تشریح دو قرارداد توسعه میدان نفتی اهواز و میدان رشادت در خلیج فارس، اظهار داشت: توسعه میدان اهواز به عنوان سومین میدان بزرگ نفتی در جهان و بزرگترین میدان نفتی کشور و همچنین توسعه میدان رشادت به عنوان سمبلی از مقاومت و توان فنی و مدیریتی کشور به همت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) و با تکیه بر توان داخلی اجرا خواهد شد.

وی افزود: بر اساس این قرارداد، قرارگاه سازندگی خاتم با حفر ۴۱ حلقه چاه زمینه افزایش بیش از ۳۳ هزار بشکه تولید نفت خام از میدان اهواز را مهیا می‌سازد.

 محمد در خصوص پروژه رشادت نیز گفت: این پروژه در دو بخش روسطحی و ساخت سازه‌های دریایی و بخش زیرسطحی شامل حفاری ۲۰ حلقه چاه اجرا می‌شود و بیش از ۱۹ هزار بشکه در روز به تولید نفت کشور اضافه خواهد کرد تا ضمن توسعه صنایع دریایی کشور سبب احقاق حقوق ملت ایران در منابع هیدروکربوری خلیج فارس شود.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) بیان داشت: این اقدام در بُعد منطقه‌ای، به منظور کمک به اقتصاد استان خوزستان و تقویت شرکت ملی حفاری، راهبرد حضور بر اساس استفاده حداکثری از ظرفیت‌های منطقه به ویژه توان شرکت‌های بومی در قالب تامین دکل، مهندسی، خدمات و نیروی انسانی مورد نیاز طراحی شده است.

وی افزود: در بُعد ملی نیز، با مشارکت در ریسک و همکاری گسترده با صنایع داخلی بنا داریم تا با شکل دادن کلیه خوشه‌های صنعتی و خدماتی مرتبط در جهت خودکفایی کامل در این بخش گام برداریم.

محمد اظهار داشت: میدان رشادت برای ملت ایران یادآور خباثت و حمله آمریکایی‌ها در دوران جنگ تحمیلی است و امروز می‌تواند به عنوان سمبلی از مقاومت و توان فنی و مدیریتی کشور به رخ دشمنان کشیده شود.

 

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.