Monday, 27 September , 2021
امروز : دوشنبه, ۵ مهر , ۱۴۰۰ - 20 صفر 1443
شناسه خبر : 4962
  پرینتخانه » سیاست, وقایع اتفاقیه تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۶:۴۵ |

واکنش کاخ باکینگهام به مصاحبه جنجالی شاهزاده هری و مگان

کاخ باکینگهام در بیانیه‌ای اعلام کرده است که مساله نژاد پرستانه ای که مگان مارکل در مصاحبه اخیر خود با اپرا وینفری مطرح کرده را “خیلی جدی می‌گیرند” و به شکل خصوصی آن را بررسی خواهند کرد. در بیانیه کاخ باکینگهام آمده که “به یادآوردن خاطرات ممکن است متفاوت باشد” اما “چنین مسائلی بسیار جدی […]

واکنش کاخ باکینگهام به مصاحبه جنجالی شاهزاده هری و مگان

کاخ باکینگهام در بیانیه‌ای اعلام کرده است که مساله نژاد پرستانه ای که مگان مارکل در مصاحبه اخیر خود با اپرا وینفری مطرح کرده را “خیلی جدی می‌گیرند” و به شکل خصوصی آن را بررسی خواهند کرد.

در بیانیه کاخ باکینگهام آمده که “به یادآوردن خاطرات ممکن است متفاوت باشد” اما “چنین مسائلی بسیار جدی گرفته خواهد شد.”

به گزارش بی بی سی، در این بیانیه آمده که خانواده سلطنتی بریتانیا از اینکه این زوج در سالهای اخیر این مشکلات را داشتند بسیار متاسف هستند. در این بیانیه آمده: “هری، مگان و آرچی همیشه اعضای دوست داشتنی خانواده خواهند بود.”

پس از انتشار مصاحبه اخیر تلویزیونی شاهزاده هری نوه ملکه بریتانیا و همسرش مگان مارکل، در کاخ باکینگهام جلسه مدیریت بحران تشکیل شد.

این مصاحبه تلویزیونی دوساعته با شبکه سی‌بی‌اس آمریکا که روز بعد هم از شبکه آی‌تی‌وی بریتانیا پخش شد، واکنش‌های گسترده‌ای داشته است.

در این مصاحبه شاهزاده هری و مگان مارکل در باره طیف وسیعی از موضوعات از جمله نژادپرستی، سلامت روان، برخورد رسانه‌ها و رفتار سایر اعضای خانواده سلطنتی اظهار نظر کردند.

برآورده شده بیش از یازده میلیون نفر در بریتانیا این مصاحبه را تماشا کرده‌اند.

مگان ماركل

مگان، دوشس ساسکس، در این مصاحبه گفت یکی از اعضای خانواده سلطنتی، که از او نام نبرد، از شاهزاده هری پرسیده بود فکر می‌کند “رنگ پوست فرزندش چه خواهد بود؟” پدر دوشس ساسکس سفید پوست و مادرش سیاهپوست است و شاهزاده هری هم سرخ موست.

شاهزاده هری بعدا به اوپرا گفت که این سوال را ملکه یا همسرش، دوک ادینبورگ، نپرسیده بودند.

سال گذشته شاهزاده هری و همسرش اعلام کردند در نظر دارند بخشی از سال را به عنوان اعضای خاندان سلطنتی در بریتانیا و بخش دیگر را در خارج و احتمالا ایالات متحده یا کانادا بگذرانند. دربار با این پیشنهاد مخالفت کرد و گفت که برخورداری از امتیازات اعضای خانواده سلطنتی مستلزم انجام وظایفی است که به آنان محول می‌شود.

اگر دربار موافقت می‌کرد، دست کم بخشی از هزینه اقامت این زوج در خارج به خصوص حفاظت و امنیت آنان را دولت بریتانیا تامین می‌کرد. پس از مخالفت دربار، این زوج تصمیم گرفتند کاملا در خارج اقامت کنند و دربار نیز امتیازات سلطنتی آنان را لغو کرد.

شاهزاده هری گفته است که دربار هیچ مقرری به آنان پرداخت نمی‌کند.

  

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.