Sunday, 28 November , 2021
امروز : یکشنبه, ۷ آذر , ۱۴۰۰ - 23 ربيع ثاني 1443
شناسه خبر : 13861
  پرینتخانه » سیاست تاریخ انتشار : ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۱ |

واکنش پلیس ایران به اتهامات علی‌اف

  رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر به اظهارات الهام علی‌اف مبنی بر اینکه ارمنستان به مدت ۳۰ سال با کمک ایران مواد مخدر به اروپا قاچاق می‌کرده است، واکنش نشان داد. سردار مجید کریمی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در واکنش به اظهارات الهام علی‌اف رئیس‌جمهور آذربایجان مبنی بر اینکه ارمنستان به مدت ۳۰ […]

واکنش پلیس ایران به اتهامات علی‌اف
 

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر به اظهارات الهام علی‌اف مبنی بر اینکه ارمنستان به مدت ۳۰ سال با کمک ایران مواد مخدر به اروپا قاچاق می‌کرده است، واکنش نشان داد.

سردار مجید کریمی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در واکنش به اظهارات الهام علی‌اف رئیس‌جمهور آذربایجان مبنی بر اینکه ارمنستان به مدت ۳۰ سال با کمک ایران مواد مخدر به اروپا قاچاق می‌کرده است، اظهار کرد: کشورها باید حُسن همجواری را رعایت و مطالب را سنجیده عنوان کنند که من گمان می‌کنم این اظهارات نسنجیده و با فشار کشورهای ثالث انجام شده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در واکنش به اظهارات بی‌پایه و اساس علی‌اف اظهار کرد: ما با پلیس مبارزه با مواد آذربایجان سال‌هاست که ارتباط نزدیک داریم و تبادل اطلاعات بسیار خوبی نیز صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: تنها از ابتدای سال ۲۰۲۱ تا به امروز ۱۴۰ فقره  اطلاعات درباره باندها و شبکه‌های قاچاق مواد مخدر تبادل صورت گرفته است که این نباید نادیده گرفته شود.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: گمان می‌کنم به رئیس‌جمهور آذربایجان یا اطلاعات داده نشده یا اطلاعات درستی ارائه داده نشده است. وی در جریان نیست که ما روابط بسیار نزدیکی با پلیس مبارزه با مواد مخدر آذربایجان داریم و با هر کشوری که به ما اطلاعات داده و همکاری کرده، همکاری کرده‌ایم و صادقانه با آن کشور کار می‌کنیم.

وی با بیان اینکه لازم است در این اظهارات نسجیده بازنگری شود، افزود: اگر مصداقی در این رابطه دارند، نمونه‌ای کشف کردند یا سند و مدرکی دال بر این موضوع دارند حتماً باید ارائه کنند وگرنه حرف زدن بسیار راحت و متهم کردن بسیار راحت‌تر است.

کریمی در پاسخ به این سوال که آیا درباره این اظهارات نسنجیده از رئیس‌جمهور آذربایجان به مجامع بین‌المللی شکایت می‌شود، بیان کرد: این موضوع وظیفه دستگاه دیپلماسی کشور و وزارت خارجه است. ما نظراتمان را به وزارت امور خارجه منتقل کردیم و باید حتماً تصمیم مناسب در موضعگیری اتخاذ شود، ما تابع سیاست خارجی کشور هستیم و به عنوان پلیس هر سیاستی اتخاذ شود، آن را اجرایی می‌کنیم. 


به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.