Monday, 27 June , 2022
امروز : دوشنبه, ۶ تیر , ۱۴۰۱ - 28 ذو القعدة 1443
شناسه خبر : 15275
  پرینتخانه » اخبار بالا, امــروز در تــاریخ, جامعه تاریخ انتشار : ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۶ |

واکنش غولهای ساخت واکسن به گونه جدید کرونا

شرکت آلمانی بیونتک اعلام کرد در انتظار داده‌های بیشتر درباره سویه‌ی جدید نگران‌کننده کرونا یافت‌شده در آفریقای جنوبی در طول دو هفته آینده است تا تعیین کند آیا واکسنی که با همکاری شرکت فایزر برای کرونا ساخته است، نیاز به تغییر دارد یا نه. شرکت‌های فایزر و بیونتک می‌گویند در صورت لزوم می‌توانند واکسن جدید […]

واکنش غولهای ساخت واکسن به گونه جدید کرونا

شرکت آلمانی بیونتک اعلام کرد در انتظار داده‌های بیشتر درباره سویه‌ی جدید نگران‌کننده کرونا یافت‌شده در آفریقای جنوبی در طول دو هفته آینده است تا تعیین کند آیا واکسنی که با همکاری شرکت فایزر برای کرونا ساخته است، نیاز به تغییر دارد یا نه.

شرکت‌های فایزر و بیونتک می‌گویند در صورت لزوم می‌توانند واکسن جدید تنظیم‌شده برای سویه‌ی ‌B.1.1.529 یا اومیکرون را در طول حدود ۱۰۰ روز تولید کنند.

شرکت بیونتک در بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد:‌«ما نگرانی‌ کارشناسان را درک می‌کنیم و به طور فوری تحقیقاتی درباره سویه ‌B.1.1.529 را آغاز کرده‌ایم.»

این شرکت افزود: «ما در انتظار داده‌های بیشتر از بررسی‌های آزمایشگاهی در جداکثر دو هفته آیندده هستیم. این داده‌ها اطلاعات بیشتری درباره این موضوع فراهم می‌کنند که آیا سویه B.1.1.529 گریزی از پاسخ ایمنی ایجاد می‌کند که نیاز به تغییری در واکسن فعلی ما در صورت انتشار جهانی این سویه باشد یا نه.»

شرکت واکسن‌سازی آمریکایی مدرنا نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد در حال کار بر روی یک واکسن یادآور یا تقویتی بالقوه تنظیم‌شده برای سویه جدید و همچنین دوزهای بالاتری واکسن یادآور فعلی‌اش است و همچنین واکسن‌های بالقوه یادآور برای محفاظت در برابر چند سویه‌ی دیگر کروناویروس را نیز در دست آزمایش دارد.

مدرنا در بیانیه‌اش اعلام کرد:‌«دوز یادآور یک واکسن تاییدشده تنها راهبرد فعلا در دسترس برای تقویت افت ایمنی در افراد است.»

شرکت بیونتک نیز در بیانیه‌اش افزوده است که این شرکت و شرکت همکارش فایزر می‌توانند واکسنشان را در طول شش هفته طراحی مجدد کنند و نخستین محموله‌های واکسن جدید در طول ۱۰۰ روز تحویل دهند.

شرکت‌های فایزر و بیونتک از قبل چند در حال تولید نسخه‌های جدیدی از واکسن تاییدشده با فناوری mRNA‌شان – که بر اساس سویه اصلی ویروس یافت‌شده در شهر ووهان است- بوده‌اند تا سویه‌های آلفا و دلتای کروناویروس را هدف قرار دهند و کارآزمایی بالینی این واکسن‌های جدید در جریان است.

البته این تلاش‌ها تا به حال به قصد ساخت فراورده‌ تجاری نبوده است و قصد آن تمرین برای ایجاد روالی در تعامل با سازمان‌های ناظر دارویی بوده است تا به روند احتمالی تولید واکسن جدید در آینده سرعت بخشیده شود.

شرکت حانسون اند جانسون نیز گفته است که از نزدیک اخبار مربوط به ظهور سویه‌های جدید کرونا را دنبال می‌کند و در حال آزمایش اثربخشی واکسن تولیدی‌اش بر روی سویه‌ی جدید یافت شده است.


به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.