Friday, 22 October , 2021
امروز : جمعه, ۳۰ مهر , ۱۴۰۰ - 16 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 2803
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۸ |

واکنش روسیه به رسمیت نشناختن انتخابات سوریه

  معاون وزیر خارجه روسیه تأکید کرد، درخواست برخی کشورها برای عدم به رسمیت شناختن انتخابات ریاست‌جمهوری سوریه ثبات عملکرد نهادهای رسمی در این کشور را از بین می‌برد. سرگئی ورشینین در مصاحبه با نووستی گفت: به رغم عوامل منفی و محدودیت‌های ایجاد شده به دلیل کرونا کمیته قانون اساسی سوریه در ژنو به کار […]

واکنش روسیه به رسمیت نشناختن انتخابات سوریه
 

معاون وزیر خارجه روسیه تأکید کرد، درخواست برخی کشورها برای عدم به رسمیت شناختن انتخابات ریاست‌جمهوری سوریه ثبات عملکرد نهادهای رسمی در این کشور را از بین می‌برد.

سرگئی ورشینین در مصاحبه با نووستی گفت: به رغم عوامل منفی و محدودیت‌های ایجاد شده به دلیل کرونا کمیته قانون اساسی سوریه در ژنو به کار خود ادامه می‌دهد. قرار است دور پنجم مذاکرات میان طرف‌های سوری در دوره ۲۵ تا ۲۹ ژانویه برگزار شود و در جریان آن اصول قانون اساسی بررسی شود و با جدیت درباره راهکارهایی که مورد قبول دو طرف باشد، گفت‌وگو خواهد شد. 

وی گفت: در برخی محافل بین‌المللی اظهاراتی درباره عدم به رسمیت شناختن انتخابات ریاست‌جمهوری سوریه ایراد می‌شود. این به معنای محروم کردن سوری‌ها از حق انتخاب رهبری‌شان است و در عین حال ثبات عملکرد نهادهای دولت سوریه را از بین می‌برد.

این مقام روس اضافه کرد: قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت و قواعد فعالیت کمیته قانون اساسی ضرورت پیشبرد روند سیاسی را ایجاب می‌کند که خود سوری‌ها بدون مداخله خارجی و بدون چارچوب‌های زمانی ساختگی آن را اجرا ‌کنند.

ورشینین همچنین گفت: بر همین اساس می‌توانیم حل و فصل سیاسی را محقق کنیم.

براساس قانون اساسی سوریه، قرار است انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۱ برگزار شود.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.