Monday, 17 January , 2022
امروز : دوشنبه, ۲۷ دی , ۱۴۰۰ - 14 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 629
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱:۳۱ |
«احساس قربانی بودن مردان سفیدپوست»

واکنش اوباما به ۷۳میلیون رأی ترامپ

  باراک اوباما در مصاحبه‌ای عنوان کرد، یکی از دلایل اینکه ۷۳ میلیون آمریکایی در انتخابات اخیر این کشور به دونالد ترامپ رای دادند این پیام جمهوریخواهان مبنی بر اینکه کشور، به ویژه مردان سفیدپوست مورد حمله قرار دارند، بوده است. رئیس جمهور سابق آمریکا در مصاحبه‌ای با یک برنامه رادیویی تحت عنوان “برکفست کلاب” […]

واکنش اوباما به ۷۳میلیون رأی ترامپ
 

باراک اوباما در مصاحبه‌ای عنوان کرد، یکی از دلایل اینکه ۷۳ میلیون آمریکایی در انتخابات اخیر این کشور به دونالد ترامپ رای دادند این پیام جمهوریخواهان مبنی بر اینکه کشور، به ویژه مردان سفیدپوست مورد حمله قرار دارند، بوده است.

رئیس جمهور سابق آمریکا در مصاحبه‌ای با یک برنامه رادیویی تحت عنوان “برکفست کلاب” با محوریت کتاب خاطرات جدیدش تحت نام “یک سرزمین موعود” گفت، دولت دونالد ترامپ که او مستقیما نامش را نبرد، “به شکل عینی و بدبختانه‌ای در مدیریتها و مراقبتهای ابتدایی و اساسی در قبال مردم آمریکا و ایمن نگه داشتن آنها شکست خورده است اما با این حال همچنان میلیونها رای کسب کرد.”

اوباما بیان داشت: چیزی که همواره برای من جالب بوده سطح بالای احساس قربانی بودن مردان سفیدپوست که سیاستهای جمهوریخواهان ایجاد کرده، بوده است. این که آنها هستند که تحت حمله قرار دارند تناسبی نه با تاریخ ونه با داده‌ها و اقتصاد ندارد. اما این یک باور صادقانه است که نهادینه شده است. این ماجرایی است که گفته می‌شود و برطرف کردن آن چیزی نیست که بتوان خیلی سریع انجام داد.

باراک اوباما در پاسخ به سوالی درباره انتقادهای سیاهپوستان و رنگین پوستان از اینکه او در ریاست جمهوری به اندازه کافی در راستای حمایت از آنها کار نکرد، گفت: من این را درک می‌کنم چون زمانی که انتخاب شدم حجم زیادی هیجان و امید وجود داشت و من همچنین فکر می‌کنم که ما به طور کلی ریاست جمهوری را یک سلطنت در نظر می‌گیریم انگار که به مجرد شروع به کار یک رئیس جمهور او می‌تواند هر کاری که لازم است را انجام دهد و اگر کاری را انجام نمی‌دهد علتش این است که نخواسته آن کار را انجام دهد!

اوباما اما با این پرسش روبرو شد که ترامپ در ریاست جمهوری دقیقا این طور عمل کرده است. اوباما پاسخ داد: این به این خاطر است که او قوانین را شکسته و به قانون اساسی بی اعتنایی کرده است. خبر خوب این است که من بسیار از کارهایی که برای سیاهپوستان انجام دادم مطمئن بودم چون آماری برای اثبات کردن آنها دارم.

اوباما تاکید کرد که سیاستهای او منجر به افزایش درآمد سیاهپوستان، کاهش فقر و افزایش دسترسی آنها به بهداشت و درمان شد.

او عنوان کرد: بسیاری از سیاستهای من هدفشان نیازمندترین مردم بوده‌اند. این افراد عمدتا به شکل نامتناسبی آمریکایی-آفریقایی هستند.

اوباما در عین حال به نقش کنگره و دولت در ایجاد تغییر اشاره کرد، در حالی که میچ مک کانل، رهبر اکثریت سنای آمریکا جلوی بسیاری از تلاشهای دولتش را در سالهای آخر این دولت گرفت.

اوباما هشدار داد که سرنوشتی مشابه ممکن است منتظر جو بایدن، رئیس جمهور منتخب و معاونش کامالا هریس باشد.

 


 

 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.