Tuesday, 18 January , 2022
امروز : سه شنبه, ۲۸ دی , ۱۴۰۰ - 15 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 3240
  پرینتخانه » جامعه, وقایع اتفاقیه تاریخ انتشار : ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۳:۴۰ |

واتیکان واکسیناسیون را با واکسن فایزر آغاز کرد

  واتیکان، کوچک‌ترین کشور جهان برنامه واکسیناسیون همگانی کرونا را  آغاز کرد. واتیکان در بیانیه‌اش در این باره اعلام کرد که این برنامه در بخش مرکزی سالن بزرگ دیدارهای عمومی که معمولا برای ملاقات‌های پاپ استفاده می‌شود، آغاز شده است. این بیانیه جزئیات بیشتری در این باره ارائه نداده است، اما یک منبع آگاه گفت […]

واتیکان واکسیناسیون را با واکسن فایزر آغاز کرد
 

واتیکان، کوچک‌ترین کشور جهان برنامه واکسیناسیون همگانی کرونا را  آغاز کرد.

واتیکان در بیانیه‌اش در این باره اعلام کرد که این برنامه در بخش مرکزی سالن بزرگ دیدارهای عمومی که معمولا برای ملاقات‌های پاپ استفاده می‌شود، آغاز شده است.

این بیانیه جزئیات بیشتری در این باره ارائه نداده است، اما یک منبع آگاه گفت نخستین دوزهای واکسن به پزشکان و سایر اعضای بخش خدمات بهداشتی واتیکان تجویز شده است.

تصاویر منتشر شده بوسیله واتیکان یک میز معاینه پزشکی و یک صندلی پزشکی را نشان می‌دهد که هر دویشان خالی هستند. یک تصویر دیگر یک یخچال پزشکی را با عکسی از پاپ بر روی دیوار نشان می‌دهد.

واتیکان هفته پیش اعلام کرد یک یخچال فوق‌سرد برای ذخیره کردن واکسن‌ها را خریده است و بنابراین به نظر می‌رسد از واکسن ساخته‌شده بوسیله شرکت‌های فایزر و بیونتک برای واکسیناسیون استفاده خواهد کرد که باید در دمای حدود منهای ۷۰ درجه سلسیوس نگهداری شوند.

Vatican

پاپ در مصاحبه‌ای تلویزیون در روز یکشنبه گفت این هفته واکسن کرونا خواهد زد. واتیکان هنوز اعلام نکرده است که آیا پاپ خودش واکسن زده است یا نه.

یک ریه پاپ فرانسیس که ماه پیش ۸۴ ساله شد، در دوران جوانیش در زادگاهش آرژانتین پس از دچار شدن به سل با جراحی برداشته شده است، بنابراین او آسیب‌پذیری بیشتری به کرونا دارد.

ساکنان کشور واتیکان چند صد نفر بیشتر نیستند. اغلب کارکنان واتیکان در ایتالیا زندگی می‌کنند و آنها هم واکسن دریافت می‌کنند.


به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.