Saturday, 28 May , 2022
امروز : شنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۱ - 27 شوال 1443
شناسه خبر : 7109
  پرینتخانه » قـطـار اخـبـار, سیاست تاریخ انتشار : ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۲ |
جانشین فرمانده ناجا

همه سلاح های عرضه شده در فضای مجازی ایران، امریکایی هستند

  جانشین فرمانده ناجا از متلاشی شدن یک باند خرید و فروش سلاح در فضای مجازی و دستگیری تمام اعضای آن خبر داد. سردار قاسم رضایی جانشین فرمانده ناجا از انهدام یک باند خرید و فروش سلاح در فضای مجازی خبر داد و گفت: با توجه به پیگیری‌های مستمر درخصوص مبارزه با قاچاق سلاح و […]

همه سلاح های عرضه شده در فضای مجازی ایران، امریکایی هستند
 

جانشین فرمانده ناجا از متلاشی شدن یک باند خرید و فروش سلاح در فضای مجازی و دستگیری تمام اعضای آن خبر داد.

سردار قاسم رضایی جانشین فرمانده ناجا از انهدام یک باند خرید و فروش سلاح در فضای مجازی خبر داد و گفت: با توجه به پیگیری‌های مستمر درخصوص مبارزه با قاچاق سلاح و مهمات در فضای حقیقی و مجازی، پلیس با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی از فعالیت یک باند خرید و فروش سلاح در فضای مجازی مطلع شد.

وی ادامه داد: این باند متخلف با اقدامات به موقع و هوشیارانه پلیس طی ۴۸ ساعت شناسایی و در کمتر از دو هفته تمامی اعضای آن دستگیر شدند.

جانشین فرمانده ناجا در خصوص سلاح‌های کشف شده اظهار کرد: تمامی سلاح‌های کشف‌شده ساخت آمریکا هستند و از کشور ترکیه وارد شده‌اند. لذا از ترکیه درخواست داریم که در این خصوص اقدامات کاربردی انجام دهد و از ورود محموله‌های ضدانسانی و امنیتی در کشور جلوگیری کند.

جانشین فرمانده ناجا با تاکید بر اهمیت برخورد با خرید و فروش سلاح در فضای مجازی و حقیقی تصریح کرد: دشمنان بدانند که تمامی توطئه‌های آن‌ها با هوشیاری سربازان اسلام در نطفه خفه خواهد شد. نمی‌توانیم در مقابل هنجارشکنی‌ها و افرادی که نظم و آرامش جامعه را برهم می‌زنند سکوت کنیم چراکه این مهم، خط قرمز ماست.

وی ادامه داد: با وجود نخبگان و افراد مسلط و هوشیار اجازه عرض اندام به افرادی که وارد پازل دشمن شده‌اند و قصد برهم زدن نظم و آرامش و امنیت جامعه را دارند، نمی‌دهیم و ناجا با افراد هنجارشکن به طور جدی و قاطعانه برخورد می‌کند.

رضایی تاکید کرد: برای خرید و فروش سلاح چه در فضای مجازی و چه در فضای حقیقی مجازات سنگین ۶ ماه تا ۱۰ سال حبس در نظر گرفته شده است. ناجا برخورد با این امر مهم را به عنوان ماموریت ذاتی و جدی دنبال می‌کند.

جانشین فرمانده ناجا از شهروندان خواست که هرگونه خبر مبنی بر خرید و فروش، ساخت و نگهداری سلاح را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ و شماره های ۱۹۷و ۱۴۷ اطلاع دهند و یقین داشته باشند که پلیس این موضوع مهم را با جدیت پیگیری و با آن برخورد خواهد کرد.

رضایی همچنین تاکید کرد: استفاده از سلاح در مراسم و مناسبت‌ها ممنوع و جرم است و به شدت برخورد خواهیم کرد. بحمدالله دستگاه قضایی نیز در این خصوص همراه و همسو با ناجاست.

وی ادامه داد: طی یک سال گذشته در خصوص استفاده از سلاح در مراسم عروسی و عزا در استان خوزستان تلفات بسیاری را شاهد بودیم. از این رو تمامی دستگاه‌ها و به‌ویژه رسانه‌ها برای رعایت حقوق شهروندی باید پای کار بیایند تا دارندگان سلاح احساس ناامنی کنند.

جانشین فرمانده ناجا در ادامه تاکید کرد: دارندگان سلاح بایستی سلاح‌های خود را تحویل دهند تا به عنوان مجرم در اختیار دستگاه قضا قرار نگیرند.

رضایی در پایان از تمامی رزمندگانی که شبانه‌روز در سراسر کشور در راستای برقراری نظم و امنیت در سطح جامعه تلاش می‌کنند تشکر و قدردانی کرد.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.