Friday, 17 September , 2021
امروز : جمعه, ۲۶ شهریور , ۱۴۰۰ - 10 صفر 1443
شناسه خبر : 5921
  پرینتخانه » سیاست, وقایع اتفاقیه تاریخ انتشار : ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۹:۵۲ |

هشدار وزیر دفاع آلمان درباره «خطر روسیه»

  وزیر دفاع آلمان در مصاحبه‌ای گفت، این کشور باید به شکلی مناسب روی امنیت خودش سرمایه‌گذاری کند تا بتواند به طور موثر با چالش‌ها به ویژه مواردی که از جانب روسیه پیش می‌آید، برخورد کند. آنگرت کرامپ-کارن باوئر در مصاحبه با گروه رسانه‌ای آران‌دی گفت که هزینه‌کرد نظامی بالاتر به تامین منافع امنیتی آلمان […]

هشدار وزیر دفاع آلمان درباره «خطر روسیه»
 

وزیر دفاع آلمان در مصاحبه‌ای گفت، این کشور باید به شکلی مناسب روی امنیت خودش سرمایه‌گذاری کند تا بتواند به طور موثر با چالش‌ها به ویژه مواردی که از جانب روسیه پیش می‌آید، برخورد کند.

آنگرت کرامپ-کارن باوئر در مصاحبه با گروه رسانه‌ای آران‌دی گفت که هزینه‌کرد نظامی بالاتر به تامین منافع امنیتی آلمان کمک می‌کند و “هرگز به معنای انجام لطفی در حق ایالات متحده نیست.”

این وزیر آلمان همچنین با اشاره گفت: ما باید مراقب امنیت خودمان باشیم. چالش‌ها رو به افزایش هستند؛ با فناوری‌های جدید، به شکل تهدیدهای عوامل دولتی و غیردولتی و همچنین در سطح منطقه‌ای. به عنوان مثال، به رفتار روسیه توجه کنید. به چالش‌های مرتبط با رویارویی سیستماتیک با چین هم اشاره می‌کنم. اما تهدید عوامل دولتی و غیر دولتی احتمالا بزرگترین آن‌هاست.

وزیر دفاع آلمان افزود: زیرا این درباره حملاتی است که همچنین از داخل صورت می‌گیرد. به خصوص آلمان اغلب در کانون حملاتی است که ممکن است به روسیه مرتبط باشند. اگر ما بخواهیم در محیطی امن و شکوفا زندگی کنیم، باید روی امنیت خودمان سرمایه‌گذاری داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، کشورهای غربی غالبا روسیه را به مداخله در امور داخلی خودشان متهم می‌کنند، ادعایی که قاطعانه از سوی روسیه به عنوان امری “بی‌اساس” رد می‌شود. براساس گفته‌های سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، ناتو از تهدید ادعایی مسکو برای توجیه تقویت نظامی خودش در نزدیکی مرزهای این کشور و تحریف توجه افکار عمومی از مسائل داخلی سوءاستفاده می‌کند.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.