Monday, 17 January , 2022
امروز : دوشنبه, ۲۷ دی , ۱۴۰۰ - 14 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 468
  پرینتخانه » اخبار روز تاریخ انتشار : ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۶:۱۱ |
فرمانده نیروی دریایی سپاه

هشدار سپاه پاسداران درباره صید ترال

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: انجام صید ترال اگر در جایی خطراتی را برای محیط زیست ما داشته باشد برای مقابله با آن کوتاهی نخواهیم کرد. دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه درباره برخورد با صید ترال گفت: انجام صید ترال اگر در جایی خطراتی را برای محیط زیست ما داشته باشد و […]

هشدار سپاه پاسداران درباره صید ترال

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: انجام صید ترال اگر در جایی خطراتی را برای محیط زیست ما داشته باشد برای مقابله با آن کوتاهی نخواهیم کرد.

دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه درباره برخورد با صید ترال گفت: انجام صید ترال اگر در جایی خطراتی را برای محیط زیست ما داشته باشد و موجب از میان رفتن درختچه‌ها، مرجان‌ها و آبزیان شود برای مقابله با آن کوتاهی نخواهیم کرد.

دریادار تنگسیری ادامه داد: بیگانگان نباید از محیط و جغرافیای ما برای صید ترال استفاده کنند وگرنه ما آن‌گونه عمل می‌کنیم که مجلس و قانون می‌گوید.

وی تأکید کرد: صید صنعتی نباید آسیبی به صید سنتی وارد کند و صید ترال در خلیج فارس معنا و مفهومی ندارد؛ هم‌چنان که حق و حقوق ماهیگیران ایرانی در خلیج فارس و دریای عمان باید حفظ شود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به این‌که در صید ترال سیاست ما عمل به قانون است، اضافه کرد: ما در مرحله اول یعنی از سال ۱۳۹۸ که وارد عمل شدیم تا کنون ۲۰ فروند از شناورهای خارجی صید ترال را توقیف و صید ممنوع آن را میان مردم تقسیم کردیم.

 دریادار تنگسیری درباره قاچاق سوخت هم گفت: لطماتی را که قاچاق سوخت به کشور وارد می‌کند قابل تحمل نیست و قطعاً نیروی دریایی سپاه با هرگونه قاچاق سوخت، کالا و مواد مخدر برخورد خواهد کرد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه افزود: هم‌اکنون بیش از ۲۵ فروند کشتی حامل سوخت قاچاق را در توقیف خودمان داریم که بی‌درنگ بیش از ۲۵ میلیون لیتر سوخت را تحویل مقامات قضایی دادیم.

وی ادامه داد: نمی‌گذاریم سوختی را که با مشکل به دست کشاورز ما می‌رسد به‌راحتی به دست خارجی‌ها برسد و بی‌شک در مقابل کسانی که قانون را رعایت نکنند و به کشور ضربه  بزنند کوتاه نمی‌آییم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: آمادگی و رصد نیروی دریایی سپاه در آب‌های سرزمینی کشورمان  همیشگی است و نیروهای مسلح در واقع با توجه به فرمایش  فرمانده معظم کل قوا  باید آماده باشند و روزبه‌روز در منطقه حضوری باصلابت داشته باشند.

سردار تنگسیری خبر داد که در آینده در حوزه  فراساحل نیز مأموریت‌های خواهیم داشت تا بتوانیم از منافع جمهوری اسلامی حراست کنیم.

 


 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.