Sunday, 29 May , 2022
امروز : یکشنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۱ - 28 شوال 1443
شناسه خبر : 7233
  پرینتخانه » وقایع اتفاقیه, سیاست تاریخ انتشار : ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲:۱۸ |

هشدار سازمان ملل درباره فروپاشی اوضاع انسانی در یمن

  سخنگوی دبیرکل سازمان ملل تأکید کرد که با افزایش تعداد افراد نیازمند به کمک‌های انسانی در یمن به ۲۰ میلیون نفر، اوضاع انسانی در این کشور در آستانه فروپاشی است. استفان دوجاریک گفت: ۱۶ میلیون یمنی از مجموع ۲۰ میلیون یمنی که به کمک انسانی نیاز دارند، از گرسنگی رنج می‌برند. اما آن‌هایی که […]

هشدار سازمان ملل درباره فروپاشی اوضاع انسانی در یمن
 

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل تأکید کرد که با افزایش تعداد افراد نیازمند به کمک‌های انسانی در یمن به ۲۰ میلیون نفر، اوضاع انسانی در این کشور در آستانه فروپاشی است.

استفان دوجاریک گفت: ۱۶ میلیون یمنی از مجموع ۲۰ میلیون یمنی که به کمک انسانی نیاز دارند، از گرسنگی رنج می‌برند. اما آن‌هایی که از شرایطی شبیه به قحطی رنج می‌برند حدود ده‌ها هزار نفر هستند. نزدیک به پنج میلیون یمنی تنها یک گام با قحطی فاصله دارند.

وی به افزایش مبتلایان به کرونا اشاره کرد و گفت: بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی با استقبال از بیماران مخالفند چراکه منابعی برای معالجه ندارند. 

دوجاریک درباره افزایش درگیری‌ها در مأرب گفت: این درگیری‌ها به آوارگی حدود ۲۰ هزار یمنی منجر شد و سلامتی میلیون‌ها تن دیگر در منطقه را تهدید می‌کند. سیل‌ها نیز تأثیر منفی بر بیش از ۲۲ هزار نفر گذاشته است که بیشترشان جزو آوارگان هستند.

دوجاریک درباره حمایت مالی از صندوق کمک‌های بشردوستانه در یمن گفت: ما شاهد نقص شدیدی در حمایت مالی هستیم. سازمان ملل به حدود ۳.۵۸ میلیارد دلار آمریکا برای ممانعت از وقوع قحطی در یمن نیاز دارد. سازمان ملل درحال حاضر تنها به ۳۴ درصد این مبلغ دست یافته است.

وی درباره موضع سازمان ملل درخصوص حل سیاسی بحران یمن گفت: ما برای نزدیک کردن دیدگاه‌های دو طرف تلاش می‌کنیم و طرف مذاکرات نیستیم. ما خواهان توقف جنگ و افزایش کمک‌های انسانی و بازگشایی بندر الحدیده و بازگشایی فرودگاه صنعا و توقف حملات علیه مأرب هستیم. وضعیت بسیار پیچیده و پر از موانعی است. ما به گزارش مارتین گریفیث، فرستاده سازمان ملل به یمن به شورای امنیت طی ماه میلادی جاری گوش خواهیم داد.

 


 

برچسب ها
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.